21:56 04. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2159
  • RUB90.0679
Kultuur
lühendatud link
2530

Vladimir Võssotski 80. sünniaastapäevale pühendatud kontsert toimub 25. aprillil Moskvas Rossija kontserdisaalis.

TALLINN, 23. aprill — Sputnik. Pantsuse näitleja Gérard Depardieu tuleb Moskvasse, et prantsuse ja vene keeles esitada Vladimir Võssotski laule muusiku 80. sünniaastapäevale pühendatud kontserdil, mis toimub 25. aprillil Rossija kontserdisaalis, teatasid RIA Novostile ürituse korraldajad.

Nad ütlesid et Depardieu on ammu igatsenud tegelda Võssotski ja tema tekstidega.

25. jaanuaril 1938 sündis Vladimir Võssotski
© Sputnik / Галина Кмит

Juba 1970. aastail mõlkus tal mõtteis film "Puhkus Viinis" Vladimir Võssotski ja Eduard Volodarski stsenaariumi põhjal – lugu koonduslaagri vangidest, kellel õnnestus paar päeva enne sõja lõppu põgeneda. Marina Vlady tõlkis stsenaariumi prantsuse keelde ja viis Pariisi. Noored, ent juba kuulsad näitlejad Gérard Depardieu ja Daniel Olbrychski olid nõus filmis ilma honorarita mängima.

Paraku ajas Võssotski surm need plaanid nurja.

"Palju aastaid hiljem saabub Gérard Depardieu, kes räägib Võssotskist vaimustusega ka kahetseb kavatsuste täitumata jäämist, kontserdi "Võssotski 80! Ma olen elus, võtke leinalindid maha" korraldajate kutsel Moskvasse, et silmapaistva bardi laule prantsuse ja vene keeles esitada," lausus agentuuri vestluskaaslane.

Tema sõnul saab kontserdil osalemine Depardieu poolt ajalaulikule austusavalduseks.

Ülekanne on lõppenud: 80 aastat Vladimir Võssotski sünnist>>

Vladimir Võssotski (25. jaanuar 1938 Moskva – 25. juuli 1980 Moskva) oli vene laulja, luuletaja ja näitleja. Postuumselt NSVL riikliku preemia laureaat.

Ehkki Võssotski pidas end eelkõige näitlejaks ja kirjanikuks, tõid talle suurema kuulsuse kitarri saatel esitatud laulud, mille temaatika sobimatus valitseva ideoloogiaga põhjustas võimudepoolse ebasoosingu. Võssotski laulud levisid laialt koduste ümberlindistuste teel, alles seitsmekümnendate lõpul lindistas mõned lood ka riiklik plaaditootja Melodija.

Näitlejana töötas Võssotski Taganka teatris, tema tähtsamaid rolle oli Hamlet Juri Ljubimovi lavastatud "Hamletis".

Võssotski matustele, mis toimusid samaaegselt Moskva olümpiamängudega, olevat kogunenud ligi miljon inimest. Ta on maetud Moskva Vagankovo kalmistule.

Tagid:
Gerard Depardieu, Vladimir Võssotski, Moskva

Peamised teemad