06:29 29. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Kultuur
lühendatud link
6910

Üle-eestilisel avatud kalasadamate päeval saab tutvuda sadamatega nii väljast- kui ka seestpoolt. Kalasadamates saab maitsta kohalikku kalatoitu, osta kaasa värsket kala ja kalatooteid ning võtta osa kogupereüritusest.

TALLINN, 23. aprill— Sputnik. Laupäeval, 28. aprillil toimub teine üle-eestiline avatud kalasadamate päev. 23 sadamat kutsuvad endale külla, et tutvustada kalandust ja kalasadamate igapäevaelu, teatab Maaeluministeerium.

"Eesti on kalariik ja juba meie esivanemate toidulaual oli kala hinnatud söök," ütles maaeluminister Tarmo Tamm. "Eesti elanikel on vedanud, sest meie kalurid pakuvad neile värsket ja kvaliteetset kala nii Läänemerest kui ka siseveekogudest. Avatud kalasadamate päev on hea võimalus uudistada sadamates ja näha, kuidas seal elu käib, teha juttu kaluritega, osta nendelt äsja püütud värsket kala ning veeta koos pere ja sõpradega üks meeleolukas päev."

Avatud kalasadamate päevale registreerus kokku 23 sadamat. Igal sadamal on oma programm ja tegevust jätkub kogu perele. Sadamates on kohal kalateadlased, kalakokad; kohapeal saab osaleda käsitöö- ja õpitubades ja käia kalakohvikutes. Külastajate meelt lahutavad paadisõidud ja muusikalised kollektiivid ning lastele toimuvad kalaõpitoad, teadusteater ja õngekoolitused.

Eesti toit väärib maailmas tutvustamist>>

Pärnumaalt osalevad Pärnu Japsi kai, Sauga kaluriküla, Lindi ja Võiste sadamad. Harjumaalt Ristna, Leppneeme, Hara ja Tallinna Kalasadam. Hiiumaalt Salinõmme, Roograhu ja Tärkma; Läänemaalt Dirhami ja Puise; Peipsi piirkonnast Kolkja, Räpina ja Varnja; Saaremaa piirkonnast Nasva ja Ringsu; Virumaalt Toila, Võsu ja Eisma; Võrtsjärve äärest Jõesuu ja Oiu sadamad.

2018. aasta avatud kalasadamate päeva korraldavad Maaeluministeerium ja Kalanduse Teabekeskus. Avatud kalasadamate päeva korraldamist rahastatakse Euroopa Liidu Merendus- ja Kalandusfondist 2014‒2020.

Toiduapartheid: Ida-Euroopa on muutunud Brüsseli "solgiämbriks">>

2018. aasta avatud kalasadamate päev on kingitus Eesti Vabariigi 100. aastapäevaks.

Euroopa Liidu sanitarid. EL toidab Lätit riknenud toiduainetega>>

Kalasadamateni jõudmiseks on võimalus kasutada tasuta mobiilirakendust NaviCup, mille saab alla laadida Google Play poest.

Tagid:
kala, kalasadam, Eesti

Peamised teemad