11:49 18. August 2018
Kuula otse
 • USD1.1391
 • RUB76.8166
Режиссер Айнур Аскаров

Ainur Askarov: rahvuslik fimikunst areneb Venemaal hoogsasti

© Sputnik / Вадим Анцупов
Kultuur
lühendatud link
3510

Tallinna filmifestivalil osalenud rahvusliku filmikunsti esindaja Ainur Askarov Baškortostanist väitis uudisteportaalile Sputnik Eesti, et tema kodumaine filmikunst areneb hoogsalt ja vaatajad ootavad rõõmuga uusi linateoseid.

TALLINN, 7. mai — Sputnik. Tallinna kinos Artis toimusid 3. kuni 6. maini rahvusliku filmikunsti kevadpäevad. Programi raames sai vaaadata Kasahstanis, Usbekistanis, Kõrgõztanis, Aserbaidžaanis ja Baškortostanis vändatud filme. See festival oli lülitatud Eesti Vabariigi 100 juubelisünnipäeva tähistamiskavasse ja suunatud kultuuridevaheliselt dialoogile.

Режиссер Айнур Аскаров во время съемок фильма Из Уфы с любовью
Filmi "Ufa, ma armastan sind!" võtted

Festivali raames leidis aset režissöör Ainur Askarovi täispika debüütfilmi "Ufa, ma armastan sind!" esilinastus. Oma kodumaal püstitas see linateos vaatajaskonna rekordid, kui kolme kuu vältel olid kõik vastavad seansid Ufa kinodes viimse kohani välja müüdud.

Filmi "Sobibor" Tallinna esmaesitlusel inimesed nutsid >>

Uudisteportaalile Sputnik Eesti antud intervjuus rääkis Ainur Askarov, et reeglina tervitatakse rahvuslikku filmikunsti kohalike vaatajate poolt alati kui pidupäeva. Ka vaatamata sellele, et võimud eraldavad rahvusliku filmikunsti arendamiseks väga vähe eelarveraha, on filmiprojektide loojad valmis oma ideid tihtilugu kasvõi oma isikliku entusiasmi najal ellu viima.

Näiteks filmile "Ufa, ma armastan sind!" anti eelarvena ainult neli miljonit rubla, kuid mõte õnnestus tervenisti teoks teha tänu võttegrupile, kes panustas kogu oma võimekuse selle teostamiseks.

Los Angeleses algav filmifestival näitab kolme Eesti linateost >>

Askarovi sõnul on rahvuslikul filmil senimaani üsna raske laiemasse levisse pääseda, enamasti ootab selliseid filme ees eeskätt festivalidel käimise saatus. Aga ise ta alla ei anna ja juba on tal küpsenud järgmine projekt, mis režissööri arvates ei tohiks tema täispikast debüütfilmist küll kehvemaks kujuneda.

Tagid:
filmikunst, rahvuslik, film, filmifestival, intervjuu, kultuur, Ufa, ma armastan sind, Ainur Askarov, Baškortostan, Eesti

Peamised teemad

 • Venemaa president Vladimir Putin ja Austria välisminister Karin Kneissl (punases mantlis)

  Putini nelja aasta tagune kohtumine Berlusconiga üksnes toonitab presidendi eelseisva Austria-külastuse erakordset iseloomu. Karin Kneisslit seob Venemaa presidendiga lühiajaline, hiljutine ja sugugi mitte ametlik tutvus.

  23
 • Illustreeriv foto

  USA-l on 2018. aastaks kaheksa sõjalist stsenaariumi, nendest kaks sõjaks Venemaaga. Selleks ühe järgi võib American Council on Foreign Relations analüütikute arvates põhjuseks saada "tahtlik või ettekavatsematu Venemaa ja NATO vaheline sõjaline vastasseis Venemaa enesekehtestava käitumise tõttu Ida-Euroopas".

  58
 • Hispaania hävitaja Eurofighter lasi Pangodi kohal õhuharjutusalal eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi AMRAA

  Vaatamata süsteemsele tegutsemisele ei ole Hispaania hävitajalt eksikombel välja lastud raketi asukohta tuvastatud ning kõik mõistuspärased variandid on praeguseks ammendunud.

  26