19:48 23. Mai 2018
Tallinn+ 19°C
Kuula otse
Muuseumiööl on ERMis üle piiri pidu

Muuseumiööl on ERMis üle piiri pidu

© REUTERS / INTS KALNINS
Kultuur
lühendatud link
16 0 0

Selle laupäeva, 19. mai õhtutundidel tähistavad Eesti muuseumid rahvusvahelist muuseumiööd, mis tänavu kannab pealkirja "Öös on pidu".

TALLINN, 16. mai — Sputnik. Ka Eesti Rahva Muuseum (Muuseumi tee 2, Tartu; A- ja B-sissepääsud) avab külastajatele kella 18 kuni südaööni oma uksed ning kutsub üle piiri peole, teatab Eesti Rahvamuuseum.

ERMi mitmekülgsest peoprogrammist leiab nii närvikõditavaid kui ka humoorikaid lavanumbreid. Õhtujuhtideks on mustkunstnikud Kubo ja Charlekas, lae all näitab oma oskusi perekond Vaher ning muusikat teeb ansambel Bombillaz. Tantsusammud näitab ette mustlastantsu-ansambel Maljarka ja peole annab vunki Kelfiriuse tule-show.

Saja aasta jooksul on Eestis loodud 235 muuseumi>>

Lisaks saab terve õhtu jooksul külastada ERMi kohvikuid ja restorani ning ostelda muuseumipoes. Lastele pakuvad rõõmu erinevad mängud ja muuseumi välialal ponid.

Avatud on ERMi püsinäitused "Kohtumised" ja "Uurali kaja" ning vaibakunstnik Anu Raua ülevaatenäitus "Isamaastikud" galeriis.

Muuseumiööl on ERMi külastamine tasuta! Tutvu kogu programmi ja näitustega muuseumiöö või ERMi kodulehel ja Facebookis.

New York Times kutsub ERMi külastama>>

Muuseumiööd korraldavad igal aastal Eesti muuseumid koos Eesti Muuseumiühinguga.

Tagid:
muuseumiöö, ERM, Tartu

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Sanktsioonide kehtestamine Iraani vastu on kaasa toonud väga huvitava kõrvalmõju. Nendele meetmete tõttu on toornafta müügimahud Šanghai börsil drastiliselt kasvanud ja on nüüdseks tõusnud 12 protsendini maailma kogu naftatarbimisest. See on oluline sellepärast, et Šhanghai börsil kaubeldakse jüaanide, mitte dollarite eest.

  13
 • Hiina lammutas EL ja USA vankumatu transatlantilise koostöö, illustreeriv foto

  Euroopa on šokeeritud ja segaduses, avastades äkki, et Washington ja Peking on jõudnud vastastikuste kaubandussoodustuste suhtes EL huve kahjustavale kokkuleppele.

  35
 • Illustreeriv foto

  Selleks, et nutiseadmes ID-kaardiga toiminguid teha, tuleb kasutada spetsiaalseid kaardilugejaid. Mobiil-ID puhul eraldi seadmeid vaja ei ole.

  6