04:12 25. Mai 2019
Kuula otse
  • USD1.1187
  • RUB72.1352
Peaminister Jüri Ratas tutvus Eesti kogukonna ja pärandiga Kanadas

Ratas tutvus Eesti kogukonna ja pärandiga Kanadas

© Фото : Riigikantselei
Kultuur
lühendatud link
100 aastat Eesti Vabariiki (214)
3610

Peaminister Jüri Ratas tutvus laupäeval Torontos Eesti arhitektide pärandiga ning külastas Eesti Maja, kus asuvad aukonsulaat, pank, kool ja lasteaed.

TALLINN, 27. mai — Sputnik. Lisaks kohtus Ratas väliseesti ettevõtjate ja eestlaste esindusorganisatsioonide esindajatega Kanadas, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Kanadas elab hinnanguliselt 20 000 kuni 25 000 eestlast, neist 2016. aasta rahvaloenduse kohaselt 7800 Torontos.

"Mul on hea meel, et aktiivne ja pikkade traditsioonidega Kanada väliseesti kogukond kannab põlvest põlve edasi meie keelt ja kultuuri ning hoiab ühte. On rõõm näha, et nad soovivad Eesti elus rohkem osaleda ning tugevdada väliseestlaste tegevust kogu maailmas. Välisriikides elavate eestlaste aktiivne panus sealsesse poliitikasse ja ühiskondlikku ellu avardab Eestit veelgi," ütles Ratas.

Eesti suurim rändnäitus sõidab Ameerikasse >>

Eesti toetab väliseestlasi rahvuskaaslaste programmi kaudu, pakkudes neile tuge keeleoskuse säilitamisel, eesti rahvuskultuuri ja identiteedi hoidmisel ning võimalikul Eestisse tagasipöördumisel.

Eesti tugi Kanada kogukonnale on läbi aastate olnud stabiilne. Toetust on saanud Torontos tegutsevad eesti lasteaed ja kool. Samuti on meie juurtega Kanadast pärit noored osalenud Eestis toimuvates suvelaagrites ning saanud rahvuskaaslaste programmi stipendiume meie kõrgkoolides õppimiseks. Kanada eesti keele õpetajad on osalenud Eestis toimunud õpetajate suvekoolides.

Väike Eesti „riik" Gruusias >>

Peaminister osales eile õhtul ka Torontos toimunud Estonian Music Week festivalil Eesti 100. sünnipäeva auks toimunud Maarja Nuudi ja Hendrik Kaljujärve ning vokaalansambel Vox Clamantise kontserdil. Estonian Music Week on üks suuremaid Eesti Vabariik 100 üritusi Põhja-Ameerikas.

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul pöördus ka president Kersti Kaljulaid kõigi välismaal viibivate eestlaste ja Eesti sõprade poole, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

EV100 raames toimub palju üritusi ka välismaal, illustreeriv foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

"Meie sõnal on rohkem kaalu, kui kunagi varem ajaloos. Ja ajalooline paradoks on, et sellel heal ajal on meid ka mujal maailmas laiali rohkem, kui kunagi varem. Maailmas laiali, kuid ometi armastades oma riiki," tõdeb president Kersti Kaljulaid oma videotervituses.

Septembris alustas viiendat õppeaastat välismaal elavatele Eesti lastele mõeldud Üleilmakool, kus õpib 170 õpilast 20 riigist, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

E-koolis on 3.-9. klassi õpilastel võimalik õppida eesti keelt ja kirjandust, Eesti ajalugu, Eesti geograafiat ja matemaatikat kokku 17 erineval kursusel, teatas Haridus- ja teadusministeerium.

New Yorgis algasid Eesti kultuuripäevad >>

Õpilased on pärit Soomest, Saksamaalt, Šveitsist, Norrast, Venemaalt, Belgiast, Rootsist, Kanadast, Lätist, Prantsusmaalt, Ukrainast, USAst, Kreekast, Austriast, Suurbritanniast, Gruusiast, Itaaliast, Serbiast, Iirimaalt ja Filipiinidelt.

Teema:
100 aastat Eesti Vabariiki (214)
Tagid:
emakeel, väliseestlased, kultuur, Eesti Vabariigi 100. aastapäev, Jüri Ratas, Toronto, Kanada, Eesti

Peamised teemad