01:47 11. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Kultuur
lühendatud link
"Oled super!" - aasta 2018 (14)
8810

Esimese koha lauluvõistlusel saavutas Diana Ankudinova Venemaa Samaara oblastist, teise Vera Jarošik Valgevenest.

TALLINN, 27. mai — Sputnik, Aleksei Stefanov. Andekate, ilma vanemateta laste rahvusvahelise laulukonkursi "Oled super!" teise hooaja finaalieelne atmosfäär oli pingeline.

Žürii liikmed Igor Krutoi, Julianna Karaulova, Viktor Drobõš ja Sergei Lazarev istusid kohtunikutoolidesse, vaatajad tardusid šõu ootel. Kulisside taga valmistusid oma etteasteks 11 finalisti. 

Aleksandra Tarnjonok esines saate "Oled super!" teises voorus >>

Finaalvooru jõudnute saatuse pidi otsustama publikuhääletus. Saate osalised, kes olid viie kuu vältel tõestanud, et nad on tõepoolest superlauljad, närvitsesid oma etteastete pärast. 

Победительница конкурса Ты супер! (второй сезон) Диана Анкудинова
© PR NTV
Esimese koha lauluvõistlusel saavutas Diana Ankudinova

Vera Jarošik: kõige raskem oli esimene valikuvoor

"Minu jaoks oli kõige raskemaks konkursi esimene valikuvoor, ma ei teadnud, mida lavalt oodata. Muidugi olin ma väga närvis, eriti vahetult enne esinemest – süda tagus metsikult. Pärast laulmist toimunut ei mäleta ma üldse, isegi seda, kes "nuppudele" vajutas, tunnistas Vera Jarošik enne otsustavat katset.

"Oled super!" — aasta 2018 >>

"Esimene etteaste oli kõige keerulisem. Kui ma teist korda lavale astusin, tundsin end juba kindlamalt, kuigi ei suutnud häält täielikult kontrollida ja laulda niisama hästi kui proovidel. Siiski on minu laulu "Obiimi" Youtube's juba vaadanud rohkem kui poolteist miljonit inimest. Kolmas esinemiskatse oli kõige ladusam. Laulsin hästi ja žürii ei teinud minule sedapuhku ainsatki märkust. Tähendab – vigu ei olnud," räägib Vera uhkusega.

Ruslan Alehno: heasoovlikkuse, rõõmu ja õnnelike laste atmosfäär

Sõu alguseks saabuvad iga osaleja staaridest külalised. Lava taha tuleb Valgevene estraadikunstnik ja helilooja Ruslan Alehno.

"See et Valgevene esindaja projektis "Oled super!" finaalini jõudis, on suurepärane," ütles Alehno Sputniku korrespondendile siiralt.

"Tore, et võimalus suurele lavale astuda avaneb mitte ainult neil, kes selle eest maksta suudavad, vaid ka tõeliselt andekail lastel," lisas Alehno.

Laulja ei tundnud veel laval konkurentsi: "Siin on valdavaks heasoovlikkuse, rõõmu ja õnnelike laste õhkkond."

Vera Jarošiku ja Ruslan Alehno duett esitas ansambli "Pesnjarõ" laulu "Minu võlutu".

"See oli täisväärtuslik duett. Peale Valeri Dainekot pole seda laulu kerge esitada. Siin aga oli igas noodis kuulda Valgevenet. Kõik oli ideaalselt välja peetud," hindas esinemist Juri Krutoi.

Timur Weinstein: "Oled super!" on saatesari lastest ja lastele >>

"See oli täiuslik duett. Tundus, nagu poleks ümber ei inimesi ega kaameraid ja te laulsite teineteisele, luues vapustava atmosfääri. Vera, oled uskumatu kaunitar. Sul on kõik anded, et saada suureks kunstnikuks – nii väliselt, kui vokaalselt. Ja peamine, oled sihikindel," ütles Sergei Lazarev.

Viktor Drobõš lisas, et Jarošik ja Alehno teevad oma kodumaa jaoks tähtsat tööd. 

Sergei Kotšetkov: kontserdi võlu on tunda isegi ekraani vahendusel

Viie kuu jooksul jälgis Venemaa, SRÜ riikide, Baltimaade, Saksamaa ja isegi Süüria vaatajaskond – riigid, kust lapsed Moskvasse saabusid — tähelepanelikult 82 osalejaga konkurssi "Oled super!", mille korraldasid telekanal NTV ja rahvusvaheline teabeagentuur ning raadio Sputnik.

Enne teise hooaja võitjate nimede väljakuulutamist astus lavale RIA "Rossija Segodnja" peatoimetaja esimene asetäitja Sergei Kotšetkov.

Ta teatas, et kõik Balti riikidest ja SRÜ-st pärit osalejad hakkavad 18 eluaastani stipendiumit saama.

Talendishow "Oled super!" >>

"Parim asi sel konkursil on emotsioon. On võimatu ükskõikselt vaadata, kuidas noored laulavad, kuidas nad närveerivad, kuidas ette valmistuvad. Mulle tundub, et konkurss on nende jaoks terve elu," ütles Sergei Kotšetkov.

"Laste elu ei ole olnud kerge ja äkki satuvad nad täiesti uude maailma – mille maalilisus ja musikaalsus avaneb ja muutub lausa maagiliseks. Seda lummust on tunda isegi läbi ekraani. Suur tänu kõigile noortele, kes meiega neid tundeid jagasid," lisas ta.

Nüüd on laulukonkursi "Oled super!" teise hooaja laureaadid selgunud. Esimese koha pälvis Diana Ankudinova, teise — Vera Jarošik, kolmanda — Roman Družinin, neljanda — Elvira Jahjaeva ja viienda — Vladimir Skripal.

Publikupreemia anti Zenovija Svertškovale. Seekord läheb konkursile "Novaja Volna" edasi Diana Ankudinova ja laste Eurovisiooni kvalifikatsioonivoorus osaleb Aleksandra Kiriltšuk.

"Oled super!" teisel hooajal laulab tütarlaps Ida-Virumaalt >>

Telekompanii NTV ja Rahvusvahelise uudisteagentuuri ning raadio Sputnik korraldatava Rahvusvahelise laulukonkursi "Oled super!" teisel hooajal esindas Eestit Kohtla-Järve pärit 16-aastane lauljanna Aleksandra Tarnjonok, kes kahjuks võistluse teisest voorust kaugemale ei pääsenud.

Александра Тарненок
© Фото : PR NTV
Eestit esindas konkursil Aleksandra Tarnjonok
Teema:
"Oled super!" - aasta 2018 (14)
Tagid:
finaal, laulukonkurss, Oled super, Vera Jarošik, Diana Ankudinova, Aleksandra Tarnjonok, Valgevene, Eesti, Venemaa

Peamised teemad