16:04 06. Juuli 2020
Kuula otse
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
Kultuur
lühendatud link
8020

Maskide taha varjunud daamide sümpaatsed näod, katkutohter, Arlekiin ja Henry VIII koos krahv de Treville'iga – Eesti pealinna karnevalile kogunes rohkelt huvitavaid tegelasi ja kostüüme.

TALLINN, 27. mai — Sputnik, Deniss Pastuhhov. Iga-aastane üritus "Veneetsia karneval Tallinnas" toimus laupäeval, 26. mail pealinnas asuvas Löwenruh pargis ja meelitas kohale mitte ainult neid, kes oma originaalset kostüümi demonstreerida soovisid, vaid ka uudishimulikke pealtvaatajaid, kes pargis jalutavaid õnnelike kostüümiomanikke aktiivselt pildistasid.

 • Венецианский карнавал в Таллинне
  Eesti pealinnas toimus "Veneetsia karneval"
  © Sputnik / Денис Пастухов
 • Участница конкурса Алисия
  Eesti pealinnas toimus "Veneetsia karneval"
  © Sputnik / Денис Пастухов
 • Посетители Венецианского карнавала Надежда и Александр
  Eesti pealinnas toimus "Veneetsia karneval"
  © Sputnik / Денис Пастухов
 • Венецианский карнавал в Таллинне
  Eesti pealinnas toimus "Veneetsia karneval"
  © Sputnik / Денис Пастухов
 • Участник конкурса номер 10
  Eesti pealinnas toimus "Veneetsia karneval"
  © Sputnik / Денис Пастухов
1 / 5
© Sputnik / Денис Пастухов
Eesti pealinnas toimus "Veneetsia karneval"

Ürituse kõrval korraldati traditsiooniline Kristiine linnaosa kevadlaat, kus võis osta kõige erinevamat kaupa ja saada ka poliitilist "koolitust" – laadal asusid EKRE ja sotsiaaldemokraatide agitatsioonitelgid.

Seetõttu jalutas pool külastajatest, keda oli ilusa ilmaga kogunenud päris palju, "õiget pööret teadvate" sotsiaaldemokraatide punaste õhupallidega, tulist tulevikku tõotavate konservatiivide sini-valgete pallidega (kirjaga "Anname tuld") või kollastega, mis oli reformistide puudumist arvestades mõneti üllatav – palle jagas üks Tallinna loomakliinikuist.

Suur Kristiine kevadlaat ja Veneetsia karneval >>

Sellega kahe sündmuse – laada ja karnevali — poliitiline osa piirduski, ehkki juba kaheksandat korda toimuvat "Veneetsia karnevali" toetavad Tallinna linnavõimud. Sündmuse avamisel esinesid tervituskõnega abilinnapea Vadim Belobrovtsev ja Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe.

Вице-мэр Таллинна Вадим Белобровцев
© Sputnik / Денис Пастухов
Abilinnapea Vadim Belobrovtsev
Endine Kristiine linnaosa vanem Vadim Belobrovtsev ütles intervjuus uudisteportaalile Sputnik Eesti, et ta osaleb traditsiooniks muutunud karnevali korraldamisel hea meelega. Üritus on stiilne ja ilus, kaunite kostüümidega, millesse on panustatud palju tööd.

Belobrovtsev märkis, et arvestades külastajate arvu ja asjaolu, et inimesed tulevad Löwenruh parki linna eri piirkondadest, on Tallinna "Veneetsia karneval" vajalik.

Veneetsia karneval Tallinnas >>

Küsimusele, kas Löwenruh pargis toimuv ettevõtmine on seotud Tallinna ja Veneetsia sõpruslinnade staatusega, vastas Belobrovtsev, et karneval ei ole sõpruslinnaga seotud, kuid Veneetsia ja Tallinna vahelised suhted on tõesti päris head. Näiteks omal ajal toodi Itaalia veepealsest linnast Tallinnasse tõeline gondel, mis restaureeriti ja Šnelli tiigile sõitma pandi.

"Tallinna ja Veneetsia vahel on alati mõningad puutepunktid olnud ning Veneetsia ametivõimudel ja elanikel oleks tore teada, et ka Tallinnas toimub "Veneetsia karnevali" nimeline sündmus, kuigi ma arvan, et nad juba teavad. Ei saa välistada, et järgmistel aastatel kutsume siia kellegi Veneetsia juhtkonnast," ütles Belobrovtsev.

Aselinnapea lisas, et käis Veneetsias 2010. a. ja peab paika muljetavaldavaks ning ebaharilikuks – eelkõige seetõttu, et ta asub vees.

"Tallinnal on teatud unikaalsus tänu keskaegsele vanalinnale ja Veneetsial tänu oma arhitektuurile ja asukohale — mõlemal linnal on oma eripära. Seetõttu on meil nii palju turiste, Veneetsiast rääkimata," lisas aselinnapea ja märkis, et Veneetsias on juba mõelnud turistide arvukuse piiramisele — kohalikel elanikel on praeguseks raske tänavail kõndida.

VII Veneetsia karneval Löwenruh´pargis >>

Mis puudutab kostüüme, siis eeldab nimi "Veneetsia karneval" Veneetsia stiilis kostüümi olemasolu. Kõigi aastate jooksul on olnud väga palju erinevaid kostüüme, mis mõnikord pole Veneetsia teemaga üldse seotud. Belobrovtsevi arvates on see positiivne — iga kostüüm vaid rikastab karnevali.

"Veneetsia karnevali" korraldaja Vadim Antsupov märkis tänavust lastekostüümide rohkust. Ta jutustas uudisteportaalile Sputnik Eesti, et sündmuse peasündmuseks oleval kostüümide ja maskide konkursil osalevad Saksamaalt, Venemaalt, Valgevenest, Lätist ja mõistagi ka Eestist pärit maskid.

© Sputnik / Денис Пастухов, Владимир Новиков
Veneetsia karneval Tallinnas

"Osalejaile, keda võistlusele lubatakse, on vaid üks nõue – nägu peab katma mask või poolmask. Ülejäänud jäetakse iga võistleja omale äranägemisele," — ütles Antsupov.

Tema sõnul ei ole kandidaatidel vanusepiiranguid, on võimalik esindada paaride või ka gruppidena. Külastajaid kutsutakse üles tulema Löwenruh parki mitte igapäevarõivastes, vaid püüda samuti karnevali olemust peegeldada.

Detailsemat kirjeldust üritusest võite lugeda portaali venekeelsest osast.

Tagid:
ühiskond, kultuur, Löwenruh, Veneetsia karneval, Vadim Belobrovtsev, Vadim Antsupov, Eesti, Itaalia, Tallinn

Peamised teemad