20:03 24. Mai 2019
Kuula otse
 • USD1.1187
 • RUB72.1352
Sputnik väljastas Oled super! andekaile lastele mälestusauhinnad

Sputnik väljastas "Oled super!" andekaile lastele mälestusauhinnad

@ Sputnik
Kultuur
lühendatud link
"Oled super!" - aasta 2018 (14)
2710

Rahvusvaheline teabeagentuur ning raadio Sputnik õnnitles tavapäraselt lauluvõistluse "Oled super!" SRÜ-st ja Balti riikidest pärit osalejaid.

TALLINN, 27. mai — Sputnik. Auhinnad andis projekti finaali lõpus kätte peatoimetaja asetäitja Sergei Kotšetkov.

Finalistidele Vera Jarošikule (Valgevene) ja Satenik Gevorgjanile (Armeenia) kinkis Sputnik lisaks ühe-aastaseid vokaalkursused parimailt õpetajatelt.

Konkursi "Oled super!" finaal: rõõmupisarad ja lahkumiskurbus >>

"Ma usun, et projekt "Oled super!" on tähelepanuväärne selle poolest, et teleriekraani ees istuv pealtvaataja elab toimuvale mõnikord rohkemgi kaasa kui osalejaid ise. See muudab toimuva väga inimlikuks ja hingestatuks," märkis Kotšetkov.

© Sputnik /
Auhinnad andis projekti finaali lõpus kätte peatoimetaja asetäitja Sergei Kotšetkov

Kõigile lastele makstakse nende 18-aastaseks saamiseni stipendiumi suurusega kümme tuhat rubla (139 eurot) kuus, küpsemad noorukid saavad rahalisi vahendeid aasta jooksul.

Sputnik aitas tänavu projektis osaleda 14 noorel ja kaks neist jõudis finaali. Nüüd on nad kõik meie lapsed ja me toetame neid, "ütles Sergei Kotšetkov.

Nüüd on laulukonkursi "Oled super!" teise hooaja võitjad selgunud. Esimese koha pälvis Diana Ankudinova, teise — Vera Jarošik, kolmanda — Roman Družinin, neljanda — Elvira Jahjaeva ja viienda — Vladimir Skripal.

Rahvusvahelisest lauluvõistlusest Oled super! osavõtja Eestist Aleksandra Tarnjonok
© Sputnik / Евгений Ашихмин, Владимир Новиков

Publikupreemia anti Zenovija Svertškovale. Seekord läheb konkursile "Novaja Volna" edasi Diana Ankudinova ja laste Eurovisiooni kvalifikatsioonivoorus osaleb Aleksandra Kiriltšuk.

Aleksandra Tarnjonok esines saate "Oled super!" teises voorus >>

Laulukonkursi "Oled super!" teisel hooajal esindas Eestit Kohtla-Järve pärit 16-aastane lauljanna Aleksandra Tarnjonok, kes kahjuks võistluse teisest voorust kaugemale ei pääsenud.

Eelmise aasta Eesti esindaja Igor Leskov lõpetas lauluvõstlus teises voorus.

Telekanali NTV ja teabeagentuuri ja raadio Sputnik projekt "Oled super!" pakub teist aastat järjest esinemisvõimalust andekatele, kuid vanemate hoolest ja armastusest ilma jäänud lastele. Selles osalevad lastekodude, internaatkoolide ja kasuperede kasvandikud.

"Oled super!" — aasta 2018 >>

Sputnik on teabeagentuur ja raadio multimeediaesindustega kümnetes riikides. Sputnik sisaldab võrgulehti rohkem kui 30 keeles, analoog- ja digitaalraadiot, mobiilirakendusi ja kontosid sotsiaalvõrgustikes. Sputnik ööpäevaringsed uudistevood antakse eetrisse inglise, araabia, hispaania ja hiina keeles.

Teema:
"Oled super!" - aasta 2018 (14)
Tagid:
stipendium, finaal, õnnitlus, võitjad, Oled super, NTV, Sputnik, SRÜ, Sergei Kotšetkov, Eesti, Balti riigid, Venemaa

Peamised teemad

 • Välisminister Urmas Reinsalu kohtus reede hommikul Varssavis Poola kolleegi Jacek Czaputowicziga

  Välisminister Urmas Reinsalu sõnul on Poola Eesti julgeoleku seisukohast regiooni üks võtmeriike. Välisministrid puudutasid ka Poola ja Ameerika Ühendriikide kaitsekoostööd ning võimalusi Eesti tihedamaks kaasamiseks USA vägede paiknemisel Poolas.

  13
 • Tallinn aitab Rwandas arendada digiühiskonda, illustreeriv foto

  Neljapäeval toimus Tallinnas järjekorras juba kolmas Aafrika foorum, kus võeti fookusesse Eesti ja Aafrika koostöövõimalused innovatsiooni alal.

  15
 • Theresa May teatas tagasiastumisest

  Peaminister Theresa May teatas reedel oma ametist lahkumise kuupäeva. Sisuliselt tähendab see ka peaministri kohalt tagasiastumist.

  24