10:56 15. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1375
  • RUB80.8370
Kultuur
lühendatud link
7811

Neljapäeval suri Moskva haiglas tuntud režissöör, stsenarist ja näitleja ning Vene riigiduuma saadik Stanislav Govoruhhin (82).

TALLINN, 14. juuni — Sputnik. Stanislav Govoruhhini looming ja väga eriline inimloomus olid hästi tuntud mitte ainult Venemaal, vaid ka kaugel piiritaga, sellepärast tekitas teade suure filmilavastaja surmast kurbust ja leina paljude Eesti inimeste südameis.

Suri kirjanik ja humorist Mihhail Zadornov >>

Stanislav Govoruhhin on Eestis käinud korduvalt, Tallinnas väntas ta oma viimatise filmi, milles osalesid ka eesti näitlejad Tõnu Kark, Lembit Ulfsak, Kärt Tammjärv ja Elina Pähklimägi.

Sergei Dovlatovi kogumiku "Kompromiss" motiividel valminud filmi "Imelise ajastu lõpp" (2015) nimetas Govoruhhin autobiograafiliseks ja peab seda oma parimaks tööks.

29. märtsil 1936. aastal Permi krais Bereznikis sündinud Govoruhhin lavastas üle 20 mängufilmi. Tema tuntumad filmid on "Vertikaal", "Kohtumispaika ei tohi muuta", "Kümme väikest neegrit", "Tom Sawyeri seiklused", "Kapten Granti otsinguil", "Vorošilovi polgu laskur", "9. rood".

Govoruhhin mängis ka ise üle 30 mängufilmis.

Tagid:
režissöör, film, surmapäev, lavastaja, kultuur, Venemaa

Peamised teemad