17:22 22. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1852
  • RUB91.4095
Kultuur
lühendatud link
6310

Politsei tabas laupäeval 64 ja pühapäeval 86 joobes sõidukijuhti.

TALLINN, 25. juuni — Sputnik. "Iga päev kirjutatakse uudistes, mitu joobes juhti on politsei kinni pidanud ja minus tekitab erilist õudu teadmine, et see on vaid jäämäe tipp. Kui rooli istun, on õõvastav mõelda, et minu ja mu kallite elu ja tervis liikluses ei sõltu ainult minu liikluskäitumisest," kirjutab sotsiaalmeedias Tallinna Kivimäe Perearstikeskuse perearst Karmen Joller, edastab Pealinn.

Ta näeb oma igapäevatöös liiga sageli valu, kurbust ja kahetsust, mida alkohol põhjustab rikutud tervise, hävitatud lapsepõlve, tapetud armastuse näol.

"Inimene, ehk on lõpuks aeg mõista, et alkohol ei ole mitte aktsiisipoliitika, vaid sinu tervis?! Sa tead ise väga hästi, kui sa alkoholi kuritarvitad. Pöördu ometi arsti poole — meeleoluhäirete leevendamiseks on olemas ravimid! Otsi tuge lähedastelt! Kui oled alkoholi kuritarvitamisest loobuda proovinud kümme korda ja ebaõnnestunud, proovi ka üheteistkümnendat, kaheteistkümnendat või kahekümnendat korda! Ära anna alla!"

Ta soovitab hoida inimesi enda ümber õnnelikena ja olla armastavaks eeskujuks oma lastele. "Ehk saame siis ühel päeval lugeda ka positiivsemaid uudiseid."

Politsei tabas pühapäeval liiklusest 86 joobes sõidukijuhti. Tabatud juhtidest kolmel lasub narkootikumide pruukimise kahtlus, ülejäänud 83 olid aga otsustanud mootorsõidukit juhtima asuda alkoholi tarvitamise tunnusteg.

Maanteeamet: autorool ja alkohol ei kuulu kokku>>

Kui sõidukijuht on tarvitanud alkoholi üle liiklusseaduses lubatud piirmäära ehk vahemikus 0,2–1,49 promilli, võib teda väärteokorras karistada kuni 1200-eurose trahvi, kuni 30-päevase aresti või juhtimisõiguse äravõtmisega kuni üheks aastaks.

Kui juht on narkojoobes või enam kui 1,5-promillises alkoholijoobes, saab kohus teda kriminaalkorras karistada kas 30–500 päevamäära suuruse rahatrahvi või kuni kolmeaastase vangistusega. Lisakaristusena võib kohus võtta ka juhtimisõiguse kuni kolmeks aastaks. Samuti saab konfiskeerida sõiduki kui kuriteo toimepanemise vahendi.

Tagid:
alkohol, politsei, perearst, autojuht, Eesti

Peamised teemad