21:20 29. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Kultuur
lühendatud link
Paavst Franciscuse visiit Eestisse (28)
37 0 0

Tallinna linnavalitsuse teenindusbüroos (Vabaduse väljak 7) on võimalik vaadata rändnäitust "Püha Isa paavst Franciscus". Näitus on avatud kuni 31. augustini, teatab Tallinna linnavalitsus.

TALLINN, 13. august — Sputnik. Tallinna linnavalitsuse teenindusbüroos (Vabaduse väljak 7) on võimalik vaadata rändnäitust "Püha Isa paavst Franciscus". Näitus on avatud kuni 31. augustini, teatab Tallinna linnavalitsus.

Näitus annab ülevaate paavst Franciscuse elust kuni tema paavstiks valimiseni ja tema sõnumi peamistest joontest. Samuti meenutab näitus püha paavst Johannes Paulus II Tallinna külastust 25 aastat tagasi.

Nagu teatas Sputnik Eesti varem, roomakatoliku kiriku pea paavst Franciscus tuleb Eestisse ühepäevasele visiidile 25. septembril.

Paavst Franciscus tuleb Eestisse 25. septembril>>

Balti riikide viisiidi käigus külastab Püha Isa Leedus Vilniust ja Kaunast 22.-23. septembril ning 24. septembril Lätis Riiat ja Aglonat. 25. septembril saabub paavst Franciscus Tallinna.

Paavsti üldine hoiak on külastada väikeseid riike.

"See on unistus, mis meil on olnud juba mitu aastat," kinnitas Rooma katoliku kiriku piiskop isa Philippe Jourdan, lisades, et kui tavaliselt on need kohtumised väga töised ja asjalikud, siis see teade oli paavsti jaoks olnud väga isiklik.

Seoses paavst Franciscuse Eesti visiidiga septembris küsis katolik kirik pühakodade programmist raha, et teha erinevaid välis- ja sisetöid Peeter-Pauli katedraalis Tallinnas, mida paavst kindlasti külastab.

Peaminister kohtus Vatikanis paavst Franciscusega>>

"Paavst Franciscus külastab kindlasti ka Peeter-Pauli katedraali Tallinnas ning lisaks Pühale Isale külastab katedraali nii selle riigivisiidi päeval kui ka sellele eelnevatel ja järgnevatel päevadel väga suur hulk palverändureid nii Eestist kui teistest riikidest," kirjutas tänavu jaanuaril Rooma-Katoliku piiskop Philippe Jourdan muinsuskaitseametile saadetud kirjas.

Jourdani sõnul on Peeter-Pauli Kogudus Tallinnas viimastel aastatel läbi viidud ulatuslikud restaureerimistööd katedraali juures. Need tööd on tehtud rahvusvaheliste katoliiklike fondide toel ja koguduse omavahendite kasutades.

Jourdani sõnul tasuks katoliku kiriku puhul arvestada sellega, et kolmandik Eesti katoliiklastest on koondunud Tallinna Peeter-Pauli kiriku ümber.

Siiani on Johannes Paulus II olnud ainus paavst, kes on külastanud Eestit. Johannes Paulus II visiit Eestisse toimus 10. septembril 1993.

Teema:
Paavst Franciscuse visiit Eestisse (28)
Tagid:
rändnäitus, Peeter-Pauli katedraal, Rooma katoliku kirik, Philippe Jourdan, Franciscus, paavst, Eesti, Tallinn

Peamised teemad