12:04 11. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1763
  • RUB86.6154
Kultuur
lühendatud link
54 0 0

Eeloleval pühapäeval, 2. septembril avatakse teemanädal "Türgi nädal Pärnus", mis on omasuguste seas juba arvult viieteistkümnes.

TALLINN, 29. august — Sputnik. Taolised teemanädalad, kus ühe või mitme riigi kultuur, haridus, sport, ettevõtlus jt valdkonnad on Pärnus tähelepanu keskmes, said alguse 2008. aastal, mil Pärnu Linnavalitsus korraldas esmakordselt teemanädala "Portugali nädal Pärnus".

Teemanädal avatakse Pärnus algusega kell 15 Rüütli platsil. Koha valik on sümboolne, kuna Eesti Vabariik, sh Konstantin Päts isiklikult, on olulist rolli mänginud Türgi iseseisvumisel. Avamist koordineerib Raeküla Vanakooli keskuse, kui nädala peakorraldaja esindaja Piia Karro-Selg. Kokkutulnuid tervitavad veel Türgi Suursaadik T.E Hayriye Kumaşcıoğlu ja Pärnu linnapea Romek Kosenkranius.

Käesoleval aastal tähistab Pärnu Kuurort 180. juubelit>>

Muusikaline tervitus on otse Türgist – TED Ankara kolledži neljandate ja viiendate klasside folkloorirühm. Eestipoolset särtsu, kuid siiski idamaises võtmes, lisavad tantsurühma Zarif kõhutantsijad. Lisaks Pärnule toimub pühapäeva keskpäeval nädala eelavamine ka Sindi linnas, kus samuti saab näha TED Ankara folkloorirühma trummareid, kuid ka rahvatantsijaid Sindist ning kokkutulnuid tervitavad Türgi suursaadik ja Tori vallavanem Lauri Luur. Nii Pärnus kui ka Sindis pakub Türgi Suursaatkond kokkutulnuile ohtralt türgipäraseid maiusi.

Türgi nädal Pärnus sünnib koostöös kümnete organisatsioonidega Pärnust ja Pärnumaalt. Kokku külastab sündmust üle kolmekümne viie külalise Türgist – ansambli Tanini Trio liikmed, professionaalsed kokad, ebru ja puutrüki kunstnikud, õlimaadlejad ja juba eelnimetatud TED Ankara 20liikmeline noorte folkloorirühm.

Tori hobusekasvanduses tehakse algust ehitustöödega>>

Pärnu külastavad Türgi majandusatašee kaaskonnaga Vilniusest ja kultuuriatašee Varssavist. Majandusatašee osaleb kolmapäeval, 5. septembril SA Pärnumaa Arenduskeskuse ja Eesti Kaubandus-Tööstuskoja korraldataval sihtturuseminaril ning kultuuriatašee esineb reedel, 7. septembril TÜ Pärnu kolledžis temaatilise loenguga "Türgi kui reisisihtkoht".

Nädala kava on huvilistele kättesaadav Raeküla Vanakooli keskuse koduleheküljel. Operatiivset infot jagatakse ka sotsiaalmeedias – Raeküla Vanakooli Keskuse ja sündmuse FBs.

Tagid:
folkloor, teemanädal, "Türgi nädal Pärnus", suursaatkond, Pärnu, Ankara, Türgi

Peamised teemad