23:31 16. Juuli 2019
Kuula otse
 • USD1.1223
 • RUB70.3975
Eesti režissööri Triškina-Vanhatalo film saadetakse USA-sse Oscarit püüdma, illustreeriv foto

Eesti režissööri Triškina-Vanhatalo film saadetakse USA-sse Oscarit püüdma

© Фото: Oscars
Kultuur
lühendatud link
33 0 0

Kolmapäeva, 12. septembri õhtul jõuab Eesti kinodesse Oscarile pretendeeriva draama "Võta või jäta" esilinastus.

TALLINN, 12. september — Sputnik. Režissöör Liina Triškina-Vanhatalo filmidebüüdiks saanud linateos valmis Eesti Vabariigi sajanda sünnipäeva puhul. Linateos on esitatud nomineerima ameeriklaste mainekale Oscari filmiauhinnale, mis küll veel ei taga selle võitmist, kuid on juba iseenesest väikese riigi filmi jaoks igati meeliülendav, teatas Allfilm OÜ pressiteate vahendusel.

Kolmapäevast, 12. septembrist alates saavad Eesti elanikud näha kohalikes kinodes filmi "Võta või jäta". Draama jutustab raskest ajajärgust mehe isaks-saamisel.

Linateose peategelaseks on tavaline eesti noormees Erik, kes töötab Soomes ehitusel. Enesele ootamatult saab noormees teada, et ta on isaks saanud. Ent pisipõnni ema ei ole valmis imiku eest hoolitsema ja Erikul seisab ees raske valik omaenese tütre saatuse suhtes.

Filmi "Sobibor" Tallinna esmaesitlusel inimesed nutsid >>

Filmis mängivad Reimo Sagor, Nora Altrov, Emily Viikman, Liis Lass, Adeele Sepp, Epp Eespäev, Andres Mähar, Egon Nuter, Mait Malmsten ja teised. Operaator on Erik Põllumaa, helilooja Sten Šeripov, kunstnikud Markku Pätilä (Sooma) ja Kirsi Lember. Produtsent on Ivo Felt.

Filmi Sobibor Tallinna esmaesitlusel inimesed nutsid
© Sputnik / Денис Пастухов, Владимир Новиков

Eesti kinokülastuste arv püstitas 2017. aastal rekordi ning esimest korda ületati 3,5 miljoni piir, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti suve algul. Võrreldes kümne aasta taguse ajaga on kinokülastuste arv kahekordistunud.

Kinode populaarsusele avaldavad mõju nii kinovõrgustiku laienemine ja suurenenud filmivalik kui ka üleüldine elatustaseme tõus. Möödunud aastal oli Eesti kinolevis kokku 355 filmi, millest 28 olid toodetud Eestis.

Eestis toodetud filmidest oli populaarseim "Sangarid" >>

Kuigi kinolevis linastub aina rohkem Euroopas toodetud filme, on populaarsusedetabelite tipus endiselt USA linateosed. Vaadatuimaks filmiks kujunes eelmisel aastal "Mina, supervaras 3", mis kogus pisut alla 149 000 kinokülastuse. Üle poole külastajatest käis vaatamas USAs toodetud filme, Euroopa filmid kogusid kõigist külastustest veidi alla veerandi.

Tagid:
režissöör, film, esilinastus, kino, kultuur, Võta või jäta, Oscar, Liina Triškina-Vanhatalo, Eesti, USA

Peamised teemad

 • Türgi ja S-400: tõrksa taltsutamine ei õnnestunud

  Venemaa seniitraketikompleksi S-400 jõudmine Türgisse sõjaväelise riigipöördekatse kolmanda aastapäeva eel – võimuhaaramiskatse toimus 16. juulil 2016 – ei ole mitte sümboolne kokkusattumus, vaid Ankara otsene ja karm vastus Washingtoni survele ja välise juhtimise katsetele, selgitab sõjaline vaatleja Aleksandr Hrolenko.

  22
 • Kreenholmi tehaste hooned Narvas

  Baltnews meenutab kahe kunagise Eesti suurettevõtte – Tallinna Masinaehitustehase ja Kreenholmi Manufaktuuri saatust.

  26
 • Aleksander Nosovits

  Venemaa majandusteadlane ja politoloog Aleksandr Nossovitš rääkis Sputnik Eestile, miks Balti riikide poliitikud ei täida oma lubadustest lahkuda Euroopa Nõukogu Parlamentaarsest Assambleest.

  24