23:26 09. Detsember 2019
Kuula otse
  • USD1.1075
  • RUB70.5731
Arvo Pärdi Keskus Laulasmaal

Arvo Pärdi Keskuse avamiseni on jäänud vaid loetud päevad

© Фото : Roland Halbe
Kultuur
lühendatud link
100 aastat Eesti Vabariiki (214)
10320

Juba 17. oktoobril 2018 avab Laulasmaal avalikkusele uksed Arvo Pärdi Keskus.

TALLINN, 20. september — Sputnik. Keskuses asub maailma enimesitatud Eestist pärit elava helilooja Arvo Pärdi isikuarhiiv ning see on loominguline kohtumispaik kõigile, kes tunnevad huvi tema muusika ja mõttemaailma vastu, teatab portaal EV100.

Maja avamisega tähistatakse ühtlasi Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva.

Keskuse avamisega on seotud ka neljapäeval, 20. septembril toimuv Hispaania arhitekti Enrique Sobejano avalik loeng. Sest just Sobejano asutatud arhitektuuribüroo Nieto võitis 2014. aastal Arvo Pärdi Keskuse uue hoone arhitektuurivõistluse.

Loengut saab kuulata Eesti Kunstiakadeemia suures saalis (Põhja pst 7, 1. korrusel) ning see toimub EKA arhitektuuriteaduskonna Avatud Loengute sarja raames. Loeng on inglise keeles ning kõigile tasuta.

Aasta tagasi kirjutas Sputnik Eesti, et president Kersti Kaljulaid käis Arvo Pärdiga keskuse valmimist uudistamas.

Kersti Kaljulaid ja Arvo Pärt külastasid Laulasmaal valmivat keskust>>

President teatas sotsiaalmeedias, et suure keskusehoone rajamine on küll kõige nähtavam projekt, ent peamine töö käib helilooja arhiivi koostamise ja korrastamise kallal. Materjali tekib seejuures iga päev juurde kasvõi seepärast, et Pärdi loomingut esitatakse maailmas igapäevaselt väga palju.

Rakverre rajatakse Pärdi nimeline kontserdimaja

Kultuuriminister Indrek Saar ja Rakvere linnapea Mihkel Juhkami allkirjastasid 2017. aasta algul leppe, mille tulemusena renoveeritakse Rakvere Pauluse kiriku hoone multifunktsionaalseks Arvo Pärdi nimeliseks kontserdimajaks ja kultuurikeskuseks, kirjutas Sputnik Eesti jaanuaris.

Kultuuriministeeriumi teatel ehitatakse Pauluse kirik tulevikus ümber multifunktsionaalseks kultuurikeskuseks, kus saab korraldada kontserte ja muid sündmusi. Majas saavad harjutusruumid näiteks kohalikud tantsijad ning uude kultuurimajja rajatakse ka tänapäeva nõuetele vastav kunstigalerii.

Teema:
100 aastat Eesti Vabariiki (214)
Tagid:
EV100, Arvo Pärdi Keskus, Arvo Pärt, Laulasmaa, Eesti

Peamised teemad