10:42 29. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1670
  • RUB91.8152
Kultuur
lühendatud link
5230

Pimedate Ööde filmifestivali avamine tuleb tänavu eriline, kui orkestri ja koori saatel jõuab maailmaesilinastuseni kuue aasta jooksul 35 riigis üles võetud linateos "Ärkamine".

TALLINN, 21. september — Sputnik. Film, mille reklaamklipp on kogunud kaks kuud enne esilinastust seitse miljonit vaatamist ja mille kaasprodutsentideks on filmimaailma suurkujud Terrence Malick ja Godfrey Reggio, maalib vaatemängulise pildi meie planeedi mitmekesisusest, selle kultuuride rikkusest ja imepärastest maastikest, edastas Pealinn.

See on loomuliku elu ja elamise rõõmu väljendus, olemise ilu ja ainukordsuse pühitsus, millest vaataja osa saama kutsutakse.

Režissöör Tom Lowe on kasutanud võtetel kõikvõimalikke tehnilisi uuendusi, et anda vaatajatele piltlikult väljendudes uued silmad, millega näha ümbritsevat maailma. Tulemusena rulluvad ekraanil lahti kohati suisa uskumatuna tunduvad kaadrid.

Sõnadeta, ainult pildi ja muusika mõjul tekkiva emotsionaalse laenguga teost võib nimetada ka visuaalseks meditatsiooniks, mis toob meelde Godfrey Reggio etapilise filmi "Koyaanisqatsi", aga ka Ron Fricke tööd "Chronos", "Baraka" ja "Samsara".

Makedoonia film sai tänu PÖFFile tuntuks>>

Araabia Ühendemiraatide ja USA koostöös valminud linateosel on otsene seos ka Eestiga, kus see on osaliselt üles võetud. Nii võib Sri Lanka, Bhutani, Jeemeni, Mongoolia ja teiste eksootiliste maade imede kõrval näha ka meie enda omi, näiteks Matsalut ja Tädu kuuske, rääkimata murueide tütardest.

PÖFFi juhi Tiina Loki sõnul on suur au esilinastada nii mastaapset linateost.

Кадр из фильма Awaken
Pimedate Ööde filmifestivali avab maailmas oodatud suurfilm.

"Filmi seikluslik vaim haakub suurepäraselt meie festivaliga ja ma usun, et ka publik võtab selle rõõmsa äratundmisega vastu, sest oluline osa sellest on filmitud Eestis."

Eksklusiivselt saadavad pidulikul esilinastusel filmi riiklik sümfooniaorkester ja kammerkoor Voces Musicales koos poistekooriga, dirigeerib muusika autor Joseph Trapanese. Linastus toob Tallinna ka filmi autorid ja Ühendemiraatide 100-liikmelise delegatsiooni.

PÖFF-i peaauhind rändab Kõrgõzstani>>

PÖFFi avatseremoonia leiab aset 16. novembril Alexela kontserdimajas. Üritus on pühendatud Eesti riigi sajandale sünnipäevale. Linastust toetab selle kaastootja Dubai Film.

Кадр из фильма Awaken
© Фото : © Awaken Studios and Dubai Film
Pimedate Ööde filmifestivali avab maailmas oodatud suurfilm.

Piiratud hulk pileteid on müügil alates laupäevast, 22. septembrist.

PÖFF toimub tänavu 16. novembrist 2. detsembrini.

Tagid:
Awaken, "Ärkamine", PÖFF, Tiina Lokk, Tom Lowe, Eesti, Tallinn

Peamised teemad