10:09 31. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Kultuur
lühendatud link
28 0 0

Tallinnas Alexela kontserdimajas avati Venemaa kaasaegse teatrikunsti kullafondi tutvustava teatrifestivali "Kuldne Mask" 14. Eesti hooaja.

TALLINN, 13. oktoober — Sputnik. Peaminister Jüri Ratas avas reede, 12. oktoobri õhtul Tallinnas Venemaa kaasaegse teatrikunsti kullafondi tutvustava teatrifestivali "Kuldne Mask" 14. Eesti hooaja, edastas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

"Mulle teeb rõõmu, et meie kultuurilised sidemed püsivad tihedad. Teatrisõprade vahel pole piire ega keelebarjääri – hea ja preemiatega pärjatud lavastus leiab alati vaataja," lausus Ratas ning tänas kõiki festivali korraldajaid ja teisi asjaosalisi.

Algas festival Kuldne Mask Eestis: rahvas tuleb kokku teatrisaalis>>

Oma kõnes toonitas peaminister, et tänavu on Eesti juubeliaasta ning meiegi oleme valmis oma kultuurisaavutusi naabritega jagama.

"Jaanuaris esineb Estonia teater pärast mitmekümneaastast vaheaega taas Moskvas Suure Teatri laval. Novembris on Eesti Kontserdil Narvas Aleksandri kirikus plaanis kontserdisari Eesti ja Vene artistide osalusel. Järgmise aasta juulis saab Saaremaa Ooperipäevadel Moskva ooperiteatri Helikon muusikalise lavastusega alguse suurprojekt "Mister Georg Ots", mis on pühendatud meie tuntud laulja ja näitleja 100. sünniaastapäevale," tõi ta mõned näited kahe riigi kuultuuri ühendavatest üritustest.

"See kõik näitab, et just kultuur aitab meid ühendada ja ehitada sildu üle erimeelsuste," võttis kokku oma sõnumit Jüri Ratas.

"Kuldne Mask Eestis" ühendab taas eesti- ja venekeelse publiku>>

"Kuldne Mask" on Venemaa Teatriliidu 1994. aastal asutatud teatriauhind. Eestis esitatakse "Kuldse Maski" lavastusi aastast 2005 ning lisaks korraldatakse töötube, seminare, loenguid ja näitusi.

Tänavu jõuavad festivali üritused lisaks Tallinnale Narva, Viljandisse ja Sillamäele. Kõigil etendustel on sünkroontõlge eesti keelde. Festival kestab kuni 17. oktoobrini.

Tagid:
teatrifestival, Kuldne Mask, Jüri Ratas, Tallinn, Venemaa

Peamised teemad