08:26 02. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1200
  • RUB79.6793
Kultuur
lühendatud link
1510

Filmifestival "Kino maale" näitas kolmel nädalal filme kõigis 15 maakonnas ja jõudis nii enam kui 20 000 inimeseni.

TALLINN, 28. okt — Sputnik. "Tänavu rõõmustas meid ühe suure unistuse täitumine – festivaliprogramme näidati kõigis 15 maakonnas. Publiku soe vastuvõtt tõendas ka tänavu, et eelmisel aastal peamiselt maapiirkondadele keskenduva filmifestivali loomine on olnud õige samm," ütles festivali peakorraldaja Indrek Jurtšenko pressiteate vahendusel, vahendas Pealinn

Eestis toodetud filmidest oli populaarseim "Sangarid" >>

Filme näidati enam kui 100 erinevas Eesti haridus- ja kultuuriasutuses, lisaks ka kümnes Go Busi bussis ja viies Elroni rongis ning kaitseväe 1. jalaväebrigaadis. Rongides nägi filme ligi 10 000 ja bussides 3500 inimest ning haridus- ja kultuuriasutuses ligi 6500 huvilist.

Filmifestivali peafookus oli Heiki Ernitsal, kes tähistas tänavu märtsis oma 65. sünnipäeva. Uuendusena oli selleaastases programmis ka dokumentaalfilm – Rein Marani "Peetrike Laanetagusel".

"Koolitustest võttis osa taaskord palju huvilisi, kellede tööde keskmine tase on aasta-aastalt tõusnud, on palju neid, kes noortest igal aastal osalevad, on tekkinud ka üks kindelhuviliste grupp, kes end pidevalt edasi arendavad. See kajastus ka kvaliteedilt selgelt tänavu võtjate töös, kus on tekkinud täiesti uus tase," lisas Jurtšenko.

Festivali kavas oli kokku kaheksa põhi- ja kaks eriprogrammi ning üks dokumentaalfilm, lisaks animatsioonikoolitus ja —konkurss koolilastele ja noortele ning ajateenijatele. Koolitustest võttis osa 74 last ja noort ning 23 ajateenijat Eestist ja Suurbritanniast, kes lõid kokku 30 animatsiooni kogukestvusega 23 minutit.

Cannesi filmiturul tähistatakse ka Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva >>

Filmifestival "Kino maale" loodi eelmisel aastal Tapal ja kannab Euroopa festivalide ühenduse (EFFE) kvaliteedimärki aastatel 2017-2018. Tapa vallavalitsus ja MTÜ Tapa Linna Arengu Selts korraldasid aastatel 2012–2016 ka Priit Pärna animafilmifestivali.

Filmifestivali "Kino maale" korraldavad Tapa vallavalitsus ja MTÜ Tapa Linna Arengu Selts. Festivali korraldamist toetavad Pria toetusmeede Leader Eesti, Lääne-Viru Omavalitsuste Liit, Eesti Kultuurkapitali Lääne-Virumaa ekspertgrupp, Eesti Filmi Instituut, Villa Theresa ja pubi Tareke.

Koostööpartnerid on Eesti Joonisfilm, Nukufilm, Dokfest, MTÜ Nukufilmi Lastestuudio, Eesti Filmi Instituut ja Tallinnfilm, Tapa Kultuurikoda, Tapa Gümnaasium, Go Bus, Elron, Ledzep Trailers, Roger Resto & Sport, Kuma AS, kaitseväe 1. jalaväebrigaad ja lisaks veel ligi 100 kultuuri- ja haridusasutust üle terve Eesti.

Eesti kinokülastuste arv püstitas 2017. aastal rekordi ning esimest korda ületati 3,5 miljoni piir, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Võrreldes kümne aasta taguse ajaga on kinokülastuste arv kahekordistunud. Kinode populaarsusele avaldavad mõju nii kinovõrgustiku laienemine ja suurenenud filmivalik kui ka üleüldine elatustaseme tõus.

Möödunud aastal oli Eesti kinolevis kokku 355 filmi, millest 28 olid toodetud Eestis.

Tagid:
kino, kultuur, filmifestival, film, Kino maale, Indrek Jurtšenko, Tapa, Eesti

Peamised teemad