15:05 10. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Kultuur
lühendatud link
2410

Euroopa Keskpanga (EKP) peahoone fuajees oli kolm kuud avatud Eesti moodsa kunsti näitus, teatas Eesti Pank.

TALLINN, 6. november — Sputnik. See oli osa Eesti Panga 100. aastapäeva üritustest ja kuulus EKP kureeritavasse näitusesarja, mis tutvustab Euroopa Liidu liikmesriikide moodsat kunsti. Pärast näituse lõppu ostis EKP enda kogusse töid pea kõikidelt näitusel osalenud kunstnikelt.

Näitusel oli esindatud 14 kunstnikku: Merike Estna, Kristi Kongi, Marko Mäetamm, Kaido Ole, Laura Põld, Paul Kuimet, Krista Mölder, Marge Monko, Sigrid Viir, Katja Novitskova, Kris Lemsalu, Flo Kasearu, Kristina Õllek & Kert Viiart ning Taavi Suisalu. Kokku oli näitusel umbes 50 tööd ning esindatud olid nii maal, foto, skulptuur kui ka digi- ja segameedia.

Выставка современного эстонского искусства в фойе Европейского центрального банка
© Фото : European Central Bank
Näitusel eksponeeritavate tööde valiku tegi EKP kunstikomisjon kuraatori ettepanekute põhjal.

Näitusel eksponeeritavate tööde valiku tegi EKP kunstikomisjon kuraatori ettepanekute põhjal. Eesti Pank toetas Eesti kunstnike tööde transporti Frankfurti ja tagasi.

Näituse pidulikul avamisel 27. juunil astusid tervitussõnadega üles EKP president Mario Draghi ja Eesti Panga president Ardo Hansson.

Euroopa Keskpank on Euroopa Liidu institutsioon, mis vastutab euroala rahapoliitika eest 19 Euroopa Liidu liikmesriigis, kes on võtnud kasutusele ühisvaluuta euro (Austria, Belgia, Eesti, Hispaania, Holland, Iirimaa, Itaalia, Kreeka, Küpros, Luksemburg, Leedu, Läti, Malta, Portugal, Prantsusmaa, Saksamaa, Slovakkia, Sloveenia ja Soome).

Pank asub Saksamaal Maini-äärses Frankfurdis.

Выставка современного эстонского искусства в фойе Европейского центрального банка
© Фото : European Central Bank
Euroopa Keskpank ostis Eesti kunsti.

Euroopa Keskpank on üks seitsmest Euroopa Liidu institutsioonist. Vastavalt Euroopa Ühenduse asutamislepingu artiklile 130 ei tohi EKP otsuseid mõjutada ühegi liikmesriigi ega ükski Euroopa institutsioon.

Ka liikmesriikides tegutsevad EKP liikmeskeskpangad on oma liikmesriikide riiklikest organitest majanduslikult ja poliitiliselt sõltumatult.

Tagid:
näitus, Euroopa Keskpank, Eesti Pank, Mario Draghi, Ardo Hansson, kunstnik, Frankfurt, Eesti

Peamised teemad