05:24 11. Detsember 2018
Kuula otse
 • USD1.1425
 • RUB75.8985
Pressikonverentsil tutvustatakse Peterburi kultuuriprojekte, illustreeriv foto

Pressikonverentsil tutvustatakse Peterburi kultuuriprojekte

© Sputnik / Вадим Анцупов
Kultuur
lühendatud link
14 0 0

Tallinnas toimub Eesti ja Peterburi koostöö teemaline pressikonverents, kus puudutatakse selliseid teemasid nagu näiteks suurte eestimaalaste mälestuse jäädvustamine Peterburi toponüümikas Krusensterni prospekti ja Georg Otsa haljasala näitel.

TALLINN, 27. november — Sputnik. Kolmapäeval, 28. novembril kell 12 toimub skulptor Tauno Kangro ateljees aadressil Uus 20 pressikonverents Eesti ja Peterburi kultuurikoostöö teema, teatasid korraldajad pressiteate vahendusel. 

Pressikonverentsil puudutatakse järgmisi teemasid:

 • järeldused ja muljed neil päevil Tallinnas lõppevast portreeskulptuuride näitusest "Djagilev ise" ja kõnelus uute Peterburist tulevate näituste korralduskavadest Eestis;
 • Ülemaailmse Peterburilaste Klubi ja Venemaa Föderatsiooni Suursaatkonna Eestis ühisprojektide korralduskava;
 • märgilise tähendusega juubelid: 250 aastat G. R. Deržavini oodi "Jumal" kirjutamisest, 250 aastat A. J. Von Krusensterni sünnist, 100 aastat Geord Otsa sünnist jt;
 • Peterburi ja Tallinna XX vastastikuste kultuuripäevade korraldamine;
 • rahvusvahelise Krusensterni regati käivitamine ja läbiviimine;
 • suurte eestimaalaste mälestuse jäädvustamisest Peterburi toponüümikas Krusensterni prospekti ja Georg Otsa haljasala näitel.

Üritusel esinevad Venemaa Geograafiaühingu tegevliige, Ülemaailmse Peterburilaste Klubi tegevliige Vladimir Dervenjov, Peterburi skulptor Maria Tretjakova ja eesti skulptor Tauno Kangro. Üritust juhib ajakirjanik Rodion Denissov.

Tasuta kõrgharidus Venemaa ülikoolides järgneval õppeaastal >>

Neljapäeval, 29. novembril kell 10.00 toimub Sputnik Eesti pressikeskuses pressikonverents, mis on pühendatud dokumentide vastuvõtmise algusele Vene Föderatsiooni kõrgkoolide tasuta õppekohtadele, teatas esmaspäeval uudisteportaal Sputnik Eesti.

Venemaa saatkond, Rossotrudnitšestvo ja tema partner Eestis — Tallinna Puškini Instituut alustasid avalduste vastuvõttu riigieelarvelistele õppekohtadele Venemaa ülikoolides 2019-2020 õppeaastaks.

Eestist pärit abiturientidele on ette nähtud õpikohad mitmetel erialadel bakalaureuseõppes, magistrantuuris, aspirantuuris ja ordinatuuris (kohtade arv selgub hiljem) ning kutsealase enesetäienduse raames.

Neil, kes soovivad isiklikult pressikonverentsil viibida, palume oma osalemissoovist teatada neljapäevaks, 29. novembriks, hiljemalt kella 09.30 elektronposti aadressile o.andronik@sputniknews.com, lisades oma ees- ja perekonnanime, väljaande ning ametikoha.

Tagid:
koostöö, kultuur, Tauno Kangro Skulptuuristuudio, Peterburi, Tallinn, Venemaa, Eesti

Peamised teemad

 • Briti peaminister Theresa May

  Briti peaminister Theresa May esines esmaspäeval parlamendis, kus teatas, et lükkab hääletuse Euroopa Liiduga saavutatud leppe üle edasi.

  16
 • Läänemere riigid: kella keeramine eeldab koostööd, illustreeriv foto

  Esmaspäeval Tallinnas kohtunud Eesti, Läti, Leedu, Soome ja Poola esindajad tõdesid ühiselt, et kella keeramise lõpetamise kokkulepe Euroopa Liidus nõuab veel palju koostööd, hetkel ei ole liikmesriikide seas piisavat enamust kellakeeramisest kiirelt loobuda.

  16
 • Eesti konservatiivid põrnitsevad Venemaad hirmuärataval pilgul, illustreeriv foto

  Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esindajad astusid taas välja Venemaaga piirilepete sõlmimise vastu. See on ka arusaadav – kui lepingud ratifitseeritakse, kaob põhjus vägevate avalduste tegemiseks ära.

  54