21:33 10. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Kultuur
lühendatud link
1810

Lastejoonistuste näituse ning Georg Otsa mälestusele pühendatud filmide näitamisega jõudis lõpule üritustesari "Moskva ja Peterburi kunstimeistritelt tallinlastele".

TALLINN, 4. detsember — Sputnik, Vladimir Barsegjan. Nagu ütles portaalile Sputnik Eesti Vene Kultuurikeskuse direktor Eduard Toman, toimus Tallinnas juba teist korda Venemaa kultuuriministeeriumi poolt Eestimaa elanikele pakutud kultuuriprogramm "Moskva ja Peterburi kunstimeistritelt tallinlastele".

Директор Центра русской культуры Эдуард Томан
© Sputnik / Вадим Анцупов
Vene Kultuurikeskuse direktor Eduard Toman

See üritustesari avati 29. novembril Peterburi metropoliidi vaimulike koori kontserdiga.

See kollektiiv on huvipakkuv mitte üksnes oma kõrgetasemelise esinemiskultuuri, vaid ka selle poolest, et selles laulavad ametisolevad vaimulikud. Igaühel neist on oma kogudus, kus kulgebki suur osa tema elust, kuid soov kanda jumalasõna ka kirikuväliste seinte vahele sunnib neid kooriproovidele kogunema ja niisuguste kontsertidega esinema. Ebatavalist kollektiivi dirigeerib Peterburi Kristuse Ülestõusmise katedraali regent Juri Gerassimov.

Eesti — Peterburi: millised projektid lähimatel aastatel teoks saavad >>

See kontsert, täites 29. novembril terve Vene Kultuurikeskuse suure saali, jättis publikule kustumatu mulje.

30. novembril jätkus eeskava kahe kultuurisündmusega – loomingulise kohtumisega NSV Liidu rahvakunstniku Ljudmilla Tšursinaga, keda mõned lugejad ilmselt mäletavad filmidest "Doni jutustus", "Sünge jõgi", "Kui puud olid suured". See kohtumine osutus tõeliselt soojaks ja meenutas vanade sõprade kokkutulekut, kus jagatakse oma kõige eredamaid mälestusi.

Pressikonverentsil tutvustatakse Peterburi kultuuriprojekte >>

Reede teiseks sündmuseks kujunes vokaal-instrumentaalandambli Pojuštšie Gitarõ (Laulvad Kitarrid) kontsert. Siingi oli saal vimse kohani täis, kuulajaskond tervitas rõõmuga oma noorusaja ebajumalaid.

Kolmas päev — sarja lõpupäev

Programm "Moskva ja Peterburi kunstimeistritelt tallinlastele" päädis filmiseansiga, mis oli pühendatud legendaarsele eesti lauljale Georg Otsale, keda mitte ainult Eestis, vaid ka Venemaal mäletatakse ja armastatakse.

Кинопоказ в Центре русской культуры
© Sputnik / Вадим Анцупов
Programm "Moskva ja Peterburi kunstimeistritelt tallinlastele" päädis filmiseansiga

Kokkutulnutele pakuti vaadata kaht filmi: eluloolist mängufilmi "Georg", mis on Venemaa, Eesti ja Soome filmiloojate ühistöö viljaks, ja kultusfilmi "Mister X", kus peaosas särab suur laulja ise.

Kahtlemata väärib mainimist ka Vene Kultuurikeskuse vestibüülis avatud näitus noorte vene kunstnike töödest "Venemaa hing".

Выставка детских рисунков в Центре русской культуры
© Sputnik / Вадим Анцупов
Vene Kultuurikeskuse vestibüülis avatud näitus noorte vene kunstnike töödest "Venemaa hing"

Väljapanek on ainulaadne ja tore selle poolest, et näitab, kuidas suure riigi erinevates piirkondades elavad lapsed oma kodumaad näevad ja tunnetavad. Kõik taiesed on loodud vägagi kõrgel tasemel, ehkki nende autorite vanuseks on 10 kuni 14 eluaastat. Kõnealune näitus on linnale kingituseks ja jääb alatiseks Tallinna.

Tagid:
film, ühiskond, kunst, näitus, kultuur, Vene Kultuurikeskus, Georg Ots, Eduard Toman, Peterburi, Eesti, Venemaa, Tallinn

Peamised teemad