07:23 23. Jaanuar 2020
Kuula otse
  • USD1.1088
  • RUB68.6934
Kultuur
lühendatud link
26 0 0

Looma kinkimine on Loomapäästegrupi teatel väga vastutustundetu, sest kingisaajale ei anta isegi võimalust kõiki lemmiklooma võtmisega kaasnevaid aspekte põhjalikult läbi kaaluda.

TALLINN, 22. detsember — Sputnik. Loomapäästegrupp kutsub jõulupühade eel üksteisele loomi mitte kinkima, sest elusad loomad ei ole kellegi rõõmustamiseks mõeldud hingetud lelud, vaid vajavad hoolt ning armastust kogu oma elu jooksul, mitte ainult pühade ajal, edastas Pealinn.

Küüriti puhtaks, aga lehk jäi alles: mida varjab Paljassaare varjupaik>>

"Lemmiklooma võtmine tähendab alati senise elu ja harjumuste ümberkorraldamist ning sellepärast on äärmiselt vastutustundetu taolist elusat kingitust kellelegi vägisi peale suruda," ütles Loomapäästegrupi vabatahtliku töö peakoordinaator Katrin Lehtveer pressiteate vahendusel. "Loomulikult pole looma kinkimises sel juhul midagi halba, kui kingisaaja on uue hoolealuse tulekust teadlik ning ootab teda pikisilmi."

Looma kinkimine on Loomapäästegrupi teatel väga vastutustundetu, sest kingisaajale ei anta isegi võimalust kõiki lemmiklooma võtmisega kaasnevaid aspekte põhjalikult läbi kaaluda. Loomaomanikuks hakkamine toob kaasa kohustused, sealhulgas ka rahalised, milleks ei pruugi inimene valmis olla.

Loomakaitsjad päästsid Harjumaal olevast kutsikavabrikust 38 koera, illustreeriv foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Soovimatute kingituste edasine saatus on pahatihti kurb, sest neile ei pruugita uut kodu leida ning inimese moraalinormidest ja empaatiavõimetusest lähtuvalt üleliigseks osutunud loom siis kas hüljatakse või hukatakse.

Pühade ajal suureneb hulkuvate loomade arv>>

Nii mõnedki lapsevanemad soovivad oma lapsele looma kinkida. Sellega luuakse paraku ettekujutus elusloomast kui järjekordsest mänguasjast. Lisaks poleks ka kõige tublim laps võimeline tagama loomale eluks vajalikke tingimusi.

Seetõttu peavad vanemad taolist kingitust tehes alati selgelt enestele teadvustama, et tegelikult vastutavad looma eest siiski nemad, mitte laps, rõhutavad loomakaitsjad.

Tagid:
jõulud, lemmikloom, loomakaitsja

Peamised teemad