03:50 18. Jaanuar 2020
Kuula otse
  • USD1.1108
  • RUB68.2495
Kultuur
lühendatud link
9910

Uku Suviste ei ole kaugeltki mitte esimene siinne laulja, kes on Venemaal populaarseks saanud. Paljud venelased mäletavad ja austavad endiselt Georg Otsa, Jaak Joalat, Tõnis Mäge ja muidugi Anne Veskit.

TALLINN, 23. detsember — Sputnik. Uku Suviste jõudis Venemaa kuulsa laulukonkursi "Golos" kaheksa parima osaleja hulka, ta läbis edukalt kuulsa talendisõu veerandfinaali.

Vene laulja ja räppari Bianka laul "Ketsid" aitas "Golosil" Ani Loraki meeskonnas esinenud Eesti lauljal esikaheksa hulka jõuda.

Uku Suviste ei ole kaugeltki mitte esimene siinne laulja, kes on Venemaal populaarseks saanud. Paljud venelased mäletavad ja austavad endiselt Georg Otsa, Jaak Joalat, Tõnis Mäge ja muidugi Anne Veskit.

Eksklusiivintervjuu Uku Suvistega: minust sai laulja tänu emale >>

Laulja Uku Suviste võtab osa Venemaa versioonist rahvusvahelisest hittsaatest "The Voice" ehk "Голос", teatas uudisteportaal Sputnik Eesti

Uku Suviste on ka enne saatesarja "Golos" lauluvõistlustest osa võtnud. Debüteeris ta 2005. aastal, saavutades kolmanda koha noorte lauljate konkursil "Kaks takti ette". "Siis polnud veel American Idol, Golosa (Hääled), X-faktor ja palju teisi sedalaadi šõusid," nendis Uku Sputniku ajakirjanikule. 

2010. aastal osales ta Jurmalas lauluvõistlusel Uus Laine, kus sai samuti kolmanda koha, ja 2014. aastal näitas end üsna kenasti kolmandat hooaega käinud menusaates "Su nägu kõlab tuttavalt". Uku täheldas, et kui ta laulu "Valge lumi" esitas duetis Anželika Agurbašiga vene keeles, siis hiljem laulis ta seda laulu ka eesti keeles.

"Kord juhtus nii, et mulle tuli sõber külla ja küsis: "Kuule, Uku, miks sa Golosi-konkursist osa ei võta? Vaata, lätlane Intars Busulis osales seal ja nüüd läheb tal väga hästi." Ma jäin mõtlema: "Ja tõepoolest – miks mitte proovida?" Seda enam, et tegemist ei ole spordiga. Lauluvõistlustel ei ole tähtis, kes on just kõige parem laulja. See pole elu ja surma küsimus. Peasi on, et see tähendab võimalust end inimestele näidata, leida esinemisplats. Ja ma otsustasin proovida," lausub Uku.

Tšaikovski festival toob Haapsallu Peterburi muusikud >>

Aga esimene vasikas läks aia taha – ta valiti telešõu "Golos" kuuendal hooajal osalema, kuid mentoritele Ukul end näidata ei õnnestunudki – järjekord ei jõudnud temani, pretendente oli liiga arvukalt.

Eesti pianist Tanel Joamets annab kontserte üle Venemaa
© Фото : из личного архива Танеля Йоаметса

"Aga ma arvan, et nii oligi parem – möödunud aastal oli hoopis teistsugune žürii ja ma kahtlen, kas mentorid oleksid mind välja valinud. Veel üks aasta pidi mööda minema, et kõik õnnestuks," muigab laulja.

Esimest korda saabus Uku Moskvasse 2010. aastal – laulma lauluvõistluse Uus Laine poolfinaalis. Tallinna kõrval tundus Venemaa pealinn hiigelsuur, tal polnud mahti seda korralikult vaadatagi.

See-eest tänavu tuli ta Moskvasse juba seitsmendat korda, on paljugi näinud, ulatuse ja vahemaadega harjunud. Loodab, et pärast konkursi lõppu leiab aega ja tuleb Venemaale juba turistina.

Takkapihta on Uku Suviste esitatav laul valitud osalema lauluvõistlusel Eesti Laul, mille poolfinaalid toimuvad jaanuaris-veebruaris ning lõppkontsert 16. veebruaril. Parima laulu esitaja osaleb Eurovisioonil.

"Kunagi peab Eesti taas Eurovisiooni võitma. Mida selleks tarvis on? Arvan, et tuleb olla õigel ajal õiges kohas. Aga ka laul peab õige olema. Ma ei räägi praegu endast, vaid üldiselt – Eesti esindajast," möönab Uku tagasihoidlikult, ehkki kõik väljavaated Lissabonis Eestit esindada on tal olemas.

Praegu aga pole tal Eurovisiooniga asja – sellele mõtleb laulja uue aasta alguses. Seniajani aga pendeldab Tallinna ja Moskva vahet ja viib kõigest väest ellu ema unistust.

Tagid:
Moskva, Venemaa, kultuur, Uku Suviste

Peamised teemad