06:50 25. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1645
  • RUB89.8713
Kultuur
lühendatud link
27 0 0

Eesti Rahva Muuseum kuulutab välja näituseideede konkursi "Oma näitus 2019", mille võitja saab ERMi Osalussaalis oma näituse luua.

TALLINN, 7. jaanuar — Sputnik. ERMi Osalussaali ideekonkursi läbivaks teemaks on argielu ja selle mitmekülgsed väljendused inimeste igapäevastes tegemistes, vahendas Tartu Linnavalitsus. Ideid saavad esitada eraisikud, organisatsioonid või kodanikuühendused, kes igapäevaselt muuseumitöö või näituste kureerimisega ei tegele.

"Konkursi võitjal avaneb harukordne võimalus tutvustada Eesti suurimas muuseumis oma hobi või kogukonda, süvendada teadmisi mõnel huvitaval teemal või luua midagi täiesti uut. Teemadering on otsatu, sest argielu alla kuulub ju kõik see, mis meid ümbritseb," sõnab osalussaali produtsent Kata Maria Saluri.

Eesti Rahva Muuseum
© REUTERS / INTS KALNINS

Konkursi seekordseks teemaks on "Argielu ja selle mitmekülgsed väljendused inimeste igapäevastes tegemistes".

ERMi esimene täisaasta oli rahvarohke>>

Konkursitööde esitamise tähtaeg on 15. aprill 2019. Konkursi reeglitele vastavate näituseideede hulgast valitakse võitja avaliku hääletuse tulemusel. Konkursi võitja kuulutatakse välja 8. mail ning võidunäitus avatakse ERMis 2020. aasta veebruaris. ERM pakub võitjale näituse jaoks pinda (130 m2) ja vajalikke tehnilisi vahendeid.

Konkursi tingimused ja ideede esitamine: www.erm.ee/et/omanaitus19

Saja aasta jooksul on Eestis loodud 235 muuseumi>>

Kolmandat aastat toimuva konkursiga pakub ERM võimalust näitust teha kõigil, kes soovivad oma huvisid ja enda jaoks olulisi teemasid teistega näituse vormis jagada.

Tagid:
näitus, Tartu, ERM

Peamised teemad