11:59 26. Jaanuar 2020
Kuula otse
  • USD1.1035
  • RUB68.1692
Kultuur
lühendatud link
6410

Tänavuse üldlaulu- ja tantsupeo esinejatest on lapsi ja noori üle poole, lisaks tuhanded publiku hulgas. Meil kõigil on suurepärane võimalus anda neile head eeskuju ja pidutseda ilma alkoholita.

TALLINN, 20. jaanuar — Sputnik. Meditsiinitöötajad tunnustavad ja tänavad laulu- ja tantsupeo sihtasutust otsuse eest pidada juubelipidu ilma alkoholita.

"Laulu- ja tantsupeod on Eesti rahva ja kultuuri säilimise ja kestmise üks võimsamaid sümboleid. Me ei vaja oma pühal peol muid tujutõstjaid peale laulu ja tantsu," teatas arstide liit pressiteate vahendusel. "Alkoholi tarvitamine põhjustab Eestis igal aastal suurt tervise- ja majanduskahju. Selle vähendamiseks tulevikus on väga oluline kujundada ühiskonna hoiakuid ja näidata meie lastele ja noortele, et alkohol ei kuulu tingimata meie igapäevaelu ega ka pidude juurde."

Arstide liit meenutab, et Eesti on ühinenud Maailma Terviseorganisatsiooni Euroopa alkoholihartaga, mille järgi on kõigil lastel ja noorukitel õigus kasvada üles turvalises alkoholikahjudeta keskkonnas, edastas Pealinn.

Laulupidu 150. Eesti laulu ja tantsu juubeliaasta 2019>>

Teadusuuringud kinnitavad, et alkoholi vältimine üritustel, kus viibivad alaealised, vähendab laste ja noorte alkoholitarvitamist.

Laulu-ja tantsupidude alkoholivabaks muutmise heaks on viimased kümme aastat tegutsenud arstide liit, perearstide selts, arstiteadusüliõpilaste selts, lastekaitse liit, vähiliit, tervisedenduse ühing, õpilasliit ja mitmed teised rahva tervise eest seisvad vabaühendused.

Kultuuriministrid edendavad Läti ja Leedu laulupidudel Balti koostööd>>

"Tänavuse üldlaulu- ja tantsupeo esinejatest on lapsi ja noori üle poole, lisaks tuhanded publiku hulgas. Meil kõigil on suurepärane võimalus anda neile head eeskuju ja pidutseda ilma alkoholita," seisab ühisavalduses, millele on alla kirjutanud arstide liit, perearstide selts, arstiteadusüliõpilaste selts, tervisedenduse ühing ning tubaka- ja alkoholikahjude vähendamise koda.

Tagid:
meedikud, alkohol, tantsupidu, laulupidu, Eesti

Peamised teemad