05:36 22. Mai 2019
Kuula otse
  • USD1.1161
  • RUB71.9646
Illustreeriv foto

Soome toidufestival SÖÖ! tuleb Tallinna

© Sputnik / Вадим Анцупов
Kultuur
lühendatud link
97 0 0

Alates 25. jaanuarist 7. veebruarini toimub Tallinnas esmakordselt toidufestival SÖÖ!-nädalad.

TALLINN, 22. jaanuar — Sputnik. Kahel pool Soome lahte samaaegselt toimuvas kampaanias osaleb kokku viis linna, kus kahe nädala jooksul pakuvad kümned restoranid spetsiaalseid kampaania-eriroogasid vaid 10 euro eest, edastab Pealinn.

Tallinna kohviku- ja restoranikultuur on viimaste aastakümnetega tormiliselt arenenud. Igal aastal lisandub uusi restorane, põnevaid maitseelamusi ning erinevaid kööke. Niisama tormiliselt on arenenud ka huvi restoranides pakutava vastu ning juurdunud on harjumus jagada suurepäraseid maitsekogemusi sõprade ja pereliikmetega. See kõik on loonud suurepärase eelduse restorane kaasava toidufestivali SÖÖ!-nädalad korraldamiseks.

Toidukuu üritused kulmineeruvad nädalavahetustel>>

Tallinna esimeste SÖÖ!-nädalatega on liitunud 21 restorani, mis pakuvad kokku üle 50 eriroa.

SÖÖ!-nädalad on linnameedia City korraldatav populaarne toidufestival, mis on Soomes toimunud juba üle 20 aasta. SÖÖ!-nädalate kampaanias osaleb Soomes sel hooajal 160 kohvikut ja restorani ning kokku müüakse üle 100 000 portsjoni suurepäraseid roogasid.

SÖÖ!-nädalate Eesti-poolse turundusjuhi Ekert Illaste sõnul on tegu kogemuste ja silmaringi laiendamise festivaliga.

"SÖÖ!-nädalad on suurepärane võimalus teha tutvust restoranidega, kuhu varem pole sattunud või mille menüü pole seni kõnetanud. Põnevad pakkumised, hea teenindus ja garanteeritud hind võimaldavad festivalist osa saada kõigil huvilistel ning pakuvad kindlasti maitseelamusi ka kogemustega gurmaanidele," selgitas Illaste.

Maaeluminister lendas Hiina Eesti toidule teed sillutama, illustreeriv foto
© Sputnik / Артур Александров

Festivali põhireeglid on äärmiselt lihtsad. Vaja pole ei kuponge, koode ega äppe. Iga festivalil osaleva restorani menüüs on kogu festivali jooksul kuni kolm eripakkumist maksumusega 10 eurot, mida iga soovija võib vabalt tellida. Tihti lisavad restoranid kampaaniapakkumistele ka täiendavaid joogi- ja suupistevaliku pakkumisi.

Suur Eesti toidu pidu avab pühapäeval Eesti toidu kuu>>

Tallinna SÖÖ!-nädalatel osalevate restoranide nimekirja ja kogu info festivali kohta leiab veebilehelt www.söö10.ee. Jooksvat infot Tallinna festivali pakkumiste kohta saab SÖÖ!-nädalate lehelt Facebookis.

Festivali Soome info leiab veebilehelt www.syö10.fi.

Tagid:
restoran, Tallinn, Soome, söök

Peamised teemad