05:39 13. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1771
  • RUB86.3013
Kultuur
lühendatud link
65 0 0

1. veebruaril avaneb Tallinna publikul võimalus osa saada Pekingi artistide meeleolukast kontserdist ja kogeda eksootilise varjuteatri etendust lastele.

TALLINN, 24. jaanuar — Sputnik. 1. veebruaril kell 19.00 Vene Kultuurikeskuse suures saalis toimuva Pekingi artistide kontserdi tasuta pääsmed on saadaval Piletilevis ja tasub kiirustada, kuna saadaval on piiratud arv kohti, edastas Raepress.

Vabaduse väljakul tähistati Hiina uut aastat >>

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul saab juba teist aastat järjest veebruari alguses Vene Kultuurikeskuses nautida kõrgetasemeliste Hiina artistide kontserti.

"Pekingist saabuvad Eestisse Keskkonservatooriumi folkmuusikud, Põhja-KunQu ooperi näitlejad, võitluskunstide klubi sportlased ja Pekingi Tantsuakadeemia tantsijad. Tunnise kontserdiga tuuakse Tallinna publikuni meisterlik ja värvikirev kultuuriprogramm, mis rõõmustab nii silma kui kõrva," lubas abilinnapea.

Lisaks kontserdile saavad lapsed vaadata samal päeval kell 17.00 algavat Hiina varjuteatri etendust. Tunniajase etenduse jooksul esitab Hongyu varjuteatri trupp kolm hiina muinasjuttu.

Esimene neist jutustab loo kilpkonnast ja kurest, teine jutustus põhineb Hiina mütoloogial ja selle tegelasteks on Hiina jumaluse Li Jingi poeg Nezha, kes võitleb Draakonikuningaga. Kolmas räägib loo, kuidas Ahvikuningas võidab Valge deemoni.

Tallinnas tähistatakse Hiina uut aastat kontserdiga ja Pekingi nädalaga >>

Hiina uusaasta pidustused Tallinnas kulmineeruvad 2. veebruaril Vabaduse väljakul. Eestisse saabuvad sel puhul muusikud, tantsijad ja võitluskunstide artistid Pekingist.

Ilutulestik. Illustreeriv foto
© Sputnik / Алексей Куденко

Uue aasta saabumist Hiina kalendri järgi tähistatakse Tallinnas kümnendat korda ja üritused toimuvad koostöös Pekingi Kultuuribüroo, Hiina Suursaatkonna ja Helsingi linnaga. Korraldaja on Tallinna Kultuuriamet.

Kolmapäeval, 23. jaanuaril avati Tallinnas Kaarli puiesteel Hiinast pärit värvikirevad valgusskulptuurid, mida saavad kõik linlased ja linnakülalised imetleda kuni 6. veebruarini, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Suursugused valgustatud skulptuurid kujutavad 40-meetrist draakonit ja pandasid ning näitus saab teoks Tallinna Kultuuriameti ja Pekingi Suursaatkonna koostöös.

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul on Tallinnasse saabuvad Hiina valgusskulptuurid osa maailmas armastatud Hiina laternate festivalist.

© Sputnik /
Draakoni skulptuur

"Käsitööna valminud loomakujulised laternad toovad linnapilti värvi ja muudavad hämarad talvepäevad helgemaks. Viis meetrit kõrge ja ligi 40 meetrit pikk draakon saab olema vaatamisväärsus ning 11 pandakaru bambusroo vahel kutsuvad kindlasti uudistama ja koos pilti tegema," lisas abilinnapea.

Samal teemal

Hiina kommunistid on sotsialismist kõneldes Eesti ametivõimude huvi köitnud
Eesti serverid võivad olla Hiina kontrolli all
Maaeluminister lendas Hiina Eesti toidule teed sillutama
Tallinnas eksponeeritakse Hiina valgusskulptuure
Tagid:
ühiskond, kultuur, Vene Kultuurikeskus, Tallinn, Eesti, Hiina

Peamised teemad