17:23 13. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Kultuur
lühendatud link
Stenini-nimeline fotokonkurss (20)
58 0 0

Andrei Stenini nimeline rahvusvaheline fotoajakirjanduse konkurss tegi teatavaks oma rahvusvahelise žürii koosseisu.

TALLINN, 29. jaanuar — Sputnik. Sellesse kuuluvad maailma väljaannete, foto- ja teabeagentuuride juhtivad fotograafid ja toimetajad.
2019. aastal asuvad võistlustöid hindama:

  • USA suuruselt teise tiraažiga ajalehe The New York Times'i fotograaf James Hill,
  • fotoagentuuri laif juht, Saksamaa turuliider reisi- ja pressifotograafia vallas Peter Bitzer,
  • USA ühe menukaima nädalalehe Time (Time News Magazine) fotoosakonna juhataja Alice Gabriner,
  • Lõuna-Korea juhtiva infoagentuuri agentuuri Yonhap (Yonhap NewsAgency) vastutava väljaandja asetäitja Cho Bo Hee,
  • tänapäevaste Lõuna- ja Kesk-Ameerika inimõigusi puudutavate fotolugude autor, kolumbia-ameerika fotograaf Juan Arredondo,
  • vene fotograaf Sergei Ilnitski Euroopa pressifotoagentuurist EPA,
  • Itaalias Lodis toimuva iga-aastase eetilise fotograafia festivali (Festival della Fotografia Etica) ellukutsuja ja koordinaator Alberto Prina.

The New York Times'i fotograaf James Hill nentis: "Väga tähtis on mäletada neid fotograafe, kes on hukkunud konfliktipiirkondades töötades. Minu jaoks on see konkurss kahekordne tunnistus Andrei Stenini töö tähenduslikkusest."

Alberto Prina sõnul saada Andrei Stenini nimelisel konkursil osaliseks tähendab anda oma panus fotograafide kogukonna toetuseks. Mil on hea meel liituda žüriiga, suurepärase professionaalide rühmaga, ja mitte ainult sellepärast, et see tähendab suurepärast võimalust kolleegidelt midagi uut õppida. See on ka imepärane võimalus žürii tegevuse käigus oma kogemusi jagada.

Euroopa pressifoto agentuuri EPA fotograaf Sergei Ilnitski: "Olla kutsutud Andrei Stenini nimelise fotoajakirjanduse konkursi žüriisse on minu jaoks kahtlemata auväärne, kuid samal ajal võtsin sellega nõustudes endale väga suure vastutuse. Vastutuse Andrei mälestuse ees, vastutuse ajakirjaniku elukutse ees. Julgus, kutsemeisterlikkus, takti- ja võlatunne, arusaamine, mille nimel kõike ohverdades "nupule vajutad" ja inimestele seda või teist lugu näitad – see kõik oli olemas Andreis, kelle anne meie suureks kahetsuseks ei jõudnudki täielikult avaneda. Konkursi žüriis osaledes näen oma ülesannet vajaduses avastada konkursil osalejate fotode kaudu samasuguseid romantilisi, andekaid, julgeid, tundlikke, võõra mure suhtes osavõtlikke inimesi, kelle puhul konkursivõit aitab, toeta, innustab ja viib välja professionaalse arengu uuele tasemele. Annab tõuke tõsta kaamera ja astuda julgelt kaugeltki mitte ohutut teed pidi selles ametis, mille nad on enele valinud."

2019. aastal asutakse võistlema auhinnaliste kohtade eest viies nominatsioonis. Mullustele nominatsioonidele nagu "Põhiuudised", "Sport", "Minu planeet" ja "Portree. Meie aja kangelane!" on lisandunud uus – "Inspiratsioon". See nominatsioon hõlmab üksikfotosid, mis kõnelevad sellest, mis on andnud impulsi või kannavad endas saadud inspiratsiooni – looduspilte, eredaid rahvuslikke või olupildilisi hetketabamusi, laste ja täiskasvanute portreid erinevais tehnikais ja kujutusviisides. Ülejäänud nominatsioonides võivad konkursist osavõtjad esitada ühe töö kaupa pilte üksikfoto kategoorias ja seeria kategoorias.

Tööde vastuvõtt tänavusele konkursile kestab kuni 28. veebruarini veebilehel stenincontest.ru

Konkursi auhinnafondi moodustab 2019. aastal 100 000, 75 000 ja 50 000 rubla esimese, teise ja kolmanda koha eest igas nominatsioonis. Stenini nimelise konkursi peaauhinna, Grand Prix pälvija saab 700 000 rubla. Sugugi mitte vähem oluliseks osutub noortele fotoreporteritele võimalus näidata oma töid vene ja rahvusvahelistel platvormidel – konkursi laureaatide näituseturnee on kujunenud juba konkursi lahutamatuks osaks, hõlmates mitukümmend linna Euroopas, Aasias, Ladina-Ameerikas, Aafrikas ja Lähis-Idas.

Tabõldõ Kadõrbekov, Kõrgõzstan. Suhkruvatimüüja
© Фото : Табылды Кадырбеков

Andrei Stenini nimeline rahvusvaheline fotoajakirjanduse konkurss, mida korraldatakse UNESCO Venemaa asjade komisjoni egiidi all meediaagentuuri Rossija Segodnja poolt, seab oma sihiks toetada noori fotograafe ja juhtida avalikkuse tähelepanu kaasaegse fotoajakirjanduse ülesannetele. Tegemist on noortele andekatele, tundlikele ja kõigele uuele avatud fotograafidele mõeldud platvormiga, kus nad juhivad meie tähelepanu inimestele ja sündmustele meie kõrval.

Nagu Sputnik Eesti on juba teatanud, Andrei Stenin hukkus 6. augustil 2014. aastal, viibides töölähetusel Donbassis. Temast sai neljas Venemaa ajakirjanik, kes Ukraina sõjaväe lahingutegevuse läbi Donbassis surma sai.

Infoagentuur ja raadiojaam Sputnik on rahvusvahelise konkursi teabepartneriks.

Teema:
Stenini-nimeline fotokonkurss (20)
Tagid:
fotokonkurss, Andrei Stenini nimelise fotokonkurss, Andrei Stenin

Peamised teemad