06:31 22. Mai 2019
Kuula otse
  • USD1.1161
  • RUB71.9646
Riigikogu sai ülevaate kultuuripoliitika põhialuste täitmisest

Mullu oli Eesti kultuuri rohkem näha kui kunagi varem

© Фото : Riigikogu Kantselei / Erik Peinar
Kultuur
lühendatud link
39 0 0

Riigikogule kultuuripoliitika põhialuste täitmisest ülevaate andnud ministri sõnul oli möödunud aasta ajalooline, kuna Eesti kultuuri oli rohkem näha kui kunagi varem, edastas Riigikogu pressiteenistus.

TALLINN, 30. jaanuar — Sputnik. Kultuuriminister Indrek Saar ütles, et 2018. aasta läheb ajalukku kui aasta, mil Eestis loodi ja nähti kultuuri tõenäoliselt rohkem kui kunagi varem.

"Ilma pateetikata võib öelda, et see oli ajalooline aasta. Ükskõik millisesse kultuurivaldkonda me oma pilgu heidame, olgu selleks kodumaine teater või Eesti film, meie oma kirjandus või siin maalapil loodud kujutav kunst − kõikjal toimus äärmiselt palju, ja sellest äärmiselt paljust äratas imetlusväärselt palju rahvusvahelist huvi, ning terve rida juhtunust jääb ajalukku millenagi, mida aastakümnete pärast kirjeldatakse kui meie harulise kultuuri uusi kandvaid oksi," rääkis Saar.

EV100. Illustreeriv foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Minister lisas, et kultuuriasutusi ja –sündmusi külastanud inimeste arv ületas ka kõige julgemaid ootusi.

Eesti Pank näitab juubeliaasta puhul rahakollektsionääride erakogusid>>

"Seetõttu võin rahuliku enesekindlusega täna öelda, et meie rahvuskultuur on äärmiselt heas seisus."

Veel tõi kultuuriminister oma sõnavõtus esile kultuuritöötajate palgatõusu.

"Kui ma 2015 aastal teile esimest "Kultuuripoliitika põhialused aastani 2020" ülevaadet tegin, oli kultuuritöötaja miinimumtasu 731 eurot ja mahajäämus tollasest keskmisest palgast 46 protsenti. Oleme pingutanud, otsinud ja leidnud vahendeid, et nelja aastaga tõsta palk 1300 euroni ehk suurusjärgus 78 protsenti palgatõusu. Erinevus keskmisest palgast on kahanenud kuuele protsendile ning kui järgmine valitsus jätkab ligilähedaseski tempos, on eesmärk – keskmine palk – aastaks 2020 täidetud," selgitas Saar.

Minister andis ülevaate ka uutest kultuuriobjektidest. Ta tõi näiteks Arvo Pärdi Keskuse, Eesti Kunstiakadeemia uue hoone Kalamajas ja Eesti Ajaloomuuseumi kompleksi Maarjamäel.

Juubeliaasta lõpupidu tõi linnaväljakuile pea 70 000 inimest>>

"Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia saali ehitus käib täie hooga ning uuteks suuremateks investeeringuteks on ERRi uue telekompleksi ja Rahvusraamatukogu renoveerimise projekteerimine. Horisondil on muuseumide ühishoidlate rajamine," loetles ta.

Tagid:
Indrek Saar, Eesti, kultuur

Peamised teemad