11:58 24. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1692
  • RUB89.7875
Kultuur
lühendatud link
173 0 0

Teisipäeval, 5. veebruaril algab idamaade kalendri järgi maasea-aasta.

TALLINN, 4. veebruar — Sputnik. Teisipäeval, 5. veebruaril kell 19 tervitatakse Tartu raekoja platsil sea-aasta saabumist.

Raeplatsile paigaldatakse Tiiu Kirsipuu jääskulptuur, nautida saab Jaapani taiko-trummide show`d. Esinevad Reigo Ahven, Heleriin Uib ja Eesti draakoni- ja lõvitantsijad, ühe oma esimestest linnakirjanikutervitustest edastab Vahur Afanasjev, teatas Tartu Linnavalitsuse pressiteenistus.

Draakon ja pandad: Tallinnas Kaarli puiesteel saab näha Hiina valgusskulptuure>>

Idamaade uue aasta saabumise tseremoonial tervitab Tartu uus linnakirjanik Vahur Afanasjev. Jaapani taiko-trummidel esinevad Reigo Ahven ja Heleriin Uib.
Raekoja platsile on selleks hetkeks paigaldatud ka skulptor Tiia Kirsipuu loodud jääst siga.

Möödunud aastat aitavad tänada ning halba ära saata draakoni- ja lõvitants koos madala ilutulestikuga.

5. veebruaril algab idamaade kalendri järgi maasea-aasta. Siga on 12 loomamärgi viimane loom, lõpetades 12-aastase tsükli. Seda nö lõpuaastat tuleks käsitleda ka puhke- ja analüüsiaastana, et liigne pingutus ei rikuks ära koera-aastal ette võetud ümberkorraldustest sündivat kasu.

Sõnni ootab 2019. aastal abieluettepanek, Kaaludel aga tuleb õppida teisi usaldama>>

Toreda kokkusattumusena, kuna kätte on ju jõudnud ka laulupeoaasta, on sea-aastal oodata rohkelt pidustusi ja pidulike sündmuste tähistamist. Tulemas on aasta, mis soosib isiklikke suhteid, koosviibimisi lähedaste ja perega, abiellumist.

Hiinas peetakse siga kõige õnnelikumaks loomamärgiks ja kõik soovivad olla tema sõbrad.

Tagid:
Tartu, Hiina, siga

Peamised teemad