09:14 06. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0785
  • RUB82.8075
Kultuur
lühendatud link
Tallinna uudised (327)
86 0 0

Sel aastal langeb Jazzkaare tasuta kontsertide päev kokku lihavõtetega ja seega saab peale kontsertide kuulamise osa võtta ka munade värvimisest ja koksimisest.

TALLINN, 2. aprill — Sputnik. Pühapäeval, 21. aprillil toimuv juubelifestivali tasuta kontsertide päev jõuab lisaks Telliskivi Loomelinnaku ümbrusele ka Vabaduse väljaku lähedusse. Ülestõusmispühadele omaselt toimub ka suur ühine munade värvimise ja koksimise võistlus, teatas Jazzkaare korraldaja pressiteate vahendusel.

Tasuta kontsertide päeva keskmes on muusika 27 lühikontserdiga ning kavas on veel palju muud põnevat. Kokku toimub festivali esimesel pühapäeval üle 40 sündmuse. Päeva alustatakse linnulauluekskursiooniga. Kavas on ka hommikujooga, kunstiprojektid, svingtantsu õpituba, plaaditurg ja harivad vestlused sarjast "Jazzijutud".

Sel aastal langeb tasuta kontsertide päev kokku lihavõtetega. Festivali korraldajad kutsuvad kõiki kaasa tooma värvitud mune, et teha koos üks lõbus munade koksimise võistlus.

2019. aastal tähistab 100. sünnipäeva Georg Otsa nimeline Tallinna Muusikakool, mis on läbi aegade olnud üks Eesti muusika järelkasvu lipulaevu. Sel päeval toimub Otsa kooli eestvedamisel Vabaduse väljaku ümbruses neljal laval 13 kontserti. Tulevikustaarid rõõmustavad publikut Wabaduse kohvikus, Philly Joe´s jazziklubis, My City hotelli hoovis ja Otsa kooli saalis.

Tasuta päeva kontsertprogramm algab hiljuti debüütalbumi välja andnud maagilise Anna Kaneelina esinemisega. Erakorralise Muusika Osakond Mingo Rajandi eestvedamisel kutsub osa saama ühest tõelisest põnevast muusikalisest operatsioonist, kus patsiendiks on kontrabass. Mõnusat electro-pop´i esitab ansambel Kali Briis, blues ja soul tunnetuse eest hoolitsevad Rita Ray ja Anett oma ansamblitega.

Täna on rahvusvaheline džässipäev>>

Oluline osa päevast kuulub taaskord noortele. Üles astuvad teiste seas konkursi Noortebänd võitja Duo Ruut, jõud on ühendanud jazzhop ansambel PIHLAP•UUD ja andekas räppar ning luuletaja Eik. Rahvusvaheline koostööprojekt Kids Can toob teist aastat järjest festivalile 12–17-aastased noored muusikud Eestist, Portugalist ja Taanist. Pelgulinna rahvamajas musitseerivad sel aastal kaks perebändi – Ruslan Trochynskyi ja Siim Aimla oma lastega.

Päeva lõpetame juubelifestivali algusaastaid meenutades, mil Jazzkaar kandis nime Tallinna Jazzi ja Bluusi päevad ning viimaseks kontserdiks kutsume teid kõiki Vaba Lavale kuulama Teele Viira & Raul Ukareda Bandi, kus külalisena teeb kaasa Jan Uuspõld. Tasuta kontsertide päeva melu jätkub Philly Joe´s jazziklubis.

Mullu esinesid Eesti jazzmoosekandid väga prestiižikal festivalil, vahendas Sputnik Eesti. Kadri Voorandi kvartett kooseisus Kadri Voorand, Liisi Koikson, Jaak Sooäär ja Paul Daniel astus üles Inglismaal Newcastle´s toimuval Sage Gatheshead´i jazzfestivalil helilooja Veljo Tormisele pühendatud kavaga. Lisaks esines samal festivalil Leedu-Eesti rock-jazz kollektiiv Heavy Beauty, mis haarab mõlemast žanrist parimad osad ning pakub kuulajaile põneva kuuldemängu.

EV100 raames toimub palju üritusi ka välismaal>>

Saksamaal Bremenis Euroopa ühel olulisemal jazzfestivalil Jazzaheadil kõlasid jazzpianist Kirke Karja imelised helid. 2015. aasta kevadel loodud kvartetti kuuluvad lisaks Kirke Karjale veel kitarrist Kalle Pilli, bassist Martin-Eero Kõressaar ja trummar Karl-Juhan Laanesaar.

 

Teema:
Tallinna uudised (327)
Tagid:
Tallinn, kontsert, muusika, Lihavõttepüha, festival, Jazzkaar

Peamised teemad