07:32 07. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1843
  • RUB86.9321
Kultuur
lühendatud link
6400

Eesti Loomakaitse Selts korraldab koostöös PetCityga aprillis ja mais koolitused, millede eesmärk on juhtida tähelepanu pisi- ja eksootiliste loomade pidamistingimuste parandamisele. Oma kogemusi jagab kogenud pisiloomade pidaja.

TALLINN, 10. aprill — Sputnik. Eesti Loomakaitse Seltsi (ELS) otsese abistamise juht Margit Midro hinnangul tuleb senisest enam pöörata tähelepanu pisiloomade pidamisega seonduvate tingimuste parandamisele, teatas ELS pressiteate vahendusel.

Бездомная собака в приюте для животных.
© Sputnik / Алексей Мальгавко

"ELS puutub igapäevaselt kokku probleemidega, mis puudutavad just nimelt puuris või akvaariumis peetavaid loomi. Enamik neist on seotud halbade elutingimustega või loomade hülgamisega," sõnab Midro.

Eestis hobuste väärkohtlemise eest karistada saanud loomaarst jäi vahele Prantsusmaal>>

Ta lisab, et puudulike pidamistingimuste kohta laekuvad kaebused on seotud peamiselt loomapoodidega.

"Kahjuks peame nentima, et mitmete loomapoodide omanikud ei ole suutnud tagada oma hoolealustele häid pidamistingimusi. Näiteks puuduvad varjumise võimalused, mis omakorda tingib stressi ja haiglase oleku."

2018. aastal võttis ELS oma hoole alla 37 pisilooma.

"See number on miski, mille üle ei tasu uhke olla. Juba sel aastal on laekunud mitme pisilooma pidamistingimuste või hülgamise kohta kaebus. Ühelt poolt peegeldab see inimeste teadlikkuse kasvu, kuid samas näitab, et loomade elutingimused vajavad jätkuvalt tugevat tähelepanu," sõnab Midro.

Loomuse meeldeavaldus
© Sputnik / Вадим Анцупов

Ellujäämisvõimalus: Päite loomapargi varjupaiga loomad>>

Otseabistamise juht Margit Midro toob välja mitmeid äärmuslikke juhtumeid eeslmisest aastast.

"Eelmise aasta jaanuaris laekus meile teade loomaomaniku kohta, kes oli kuulutanud, et müüb merisigu madudele toiduks. Õnneks leidis juhtum kiire lahenduse, loomad loovutati ELS-le. Elusate loomade söötmine madudele on julm ja loomakaitse seaduse vastane. Kui ilmad olid veel külmad, hüljati Jõhvis 10 hamstrit. Külmatundlikud loomad jäeti koos puuriga tänavale. Õnneks jõudis loomasõbrad kiiresti reageerida ja hamstrid jõudsid sooja," lisas Midro.

Eesti Loomakaitse Selts korraldab koolituse, et taolisi juhtumeid tulevikus vähendada.

"Pisiloomade perre võtmist kiputakse tihti otsustama emotsiooni ajendil ega kujutata ette, et ka need loomad vajavad palju hoolt ja tähelepanu. Tekkivate kohustuste valesti hindamisele järgneb tihtilugu loomadest loobumine või lausa hülgamine," sõnab ELS-i liige ja koolituse eestvedaja Marika Nekljudova.

Lisaks sellele tehakse koolitusteljuttu palju koerte ja kasside pidamisest, kuid tagaplaanile on jäänud teised loomad, keda samuti lemmikloomadena pidada armastatakse. Meie töötuba püüab anda ülevaate pisiloomade pidamisest ja õpetusi nende paremaks kohtlemiseks.

Loomakaitsjatele saabub enam teateid loomade väärkohtlemisest>>

Eesti Loomakaitse Seltsile (ELS) infoliinile laekus 2018. aastal kokku 3033 teadet. Ülekaalus on kaebuste sisu poolest loomade väärkohtlemised. Seesugustest juhtumitest teatati keskmiselt 33 korda kuus, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti aasta alguses.

Tagid:
Eesti Loomakaitse Selts, loomad, loom

Peamised teemad