00:04 20. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1785
  • RUB91.4401
Kultuur
lühendatud link
"Totalnõi diktant" Tallinnas (12)
8601

Kõik vene keele huvilised saavad osaleda 13. aprillil toimuval üleilmselt tuntud aktsioonil Totalny Diktant ehk ülemaailmsel etteütluse kirjutamisel.

TALLINN, 11. aprill — Sputnik. Etteütluse raames saavad keelehuvilised teha ka vene keele testi TruD (vene keeles: Тотальный – русский - Диктант - toim.). Oodatud on kõik vene keelt võõrkeelena õppivad huvilised ja seda sõltumata keeletasemest, edastas Tallinna Linnavalitsuse pressiteenistus.

Olga Rebkovets "Totaalse etteütluse" saladustest RIA Novosti podcasti projektis >>

Sel aastal toimub juba neljandat korda etteütluse raames test TruD neile, kes soovivad üritusest osa võtta, kuid ei saa koos vene keelt emakeelena valdavate inimestega etteütlust kirjutada. Test põhineb samal tekstil, kuid ülesannete tase varieerub osalejate keeletasemest.

Tagasiside iga aasta on väga positiivne – TruD muutub üha populaarsemaks kogu maailmas. Möödunud aastal kirjutas vene keele testi TruD ühtekokku 5250 inimest 44 riigist. Kõige rohkem vene keele huvilisi väljaspool Venemaad kogunes Hiinas, Vietnamis, Saksamaal, Itaalias, Serbias ja Prantsusmaal.

Esmakordselt välismaal: Tallinn valiti "Totaalse etteütluse" pealinnaks>>

TruD on hariduslik, samas ka meelelahutuslik üritus, kuhu on oodatud kõik vene keelt õppivad inimesed, kellele vene keel ei ole emakeel. Ülesannete raskusaste on alates A1 kuni B1 ja viimane osa tuleb traditsioonilise etteütluse kujul. Test sobib hästi ka kakskeelsetele koolilastele. Registreerimine on avatud kodulehel.

Totalny Diktant on suure populaarsuse kogunud ülemaailmne aktsioon, mille raames kirjutavad kõik huvilised etteütlust vene keeles. Eesmärgiks on pöörata inimeste tähelepanu õigekeelsuse tähtsusele.

Traditsiooniliselt loeb etteütlust ette tuntud inimene, see aasta astus vene keele huviliste ette miniseriaali „Edasi, gardemariinid! täht Dmitry Kharatyan
© Sputnik / Вадим Анцупов

TruD´i eesmärk on anda võimalus aktsioonis osaleda ka neil, kellele võib üldine etteütlus olla liiga keeruline. Totalny Diktanti kirjutatakse sel aastal ligi 1000 linnas üle maailma. Traditsiooniliselt loeb etteütlust ette tuntud inimene.

"Totalnõi diktant" Tallinnas>>

"Totaalne etteütlus" on ülemaailmne projekt, mis ühendab kõiki, kes oskavad või tahavad vene keeles kõnelda ja kirjutada. 13. aprillil toimub see haridusalane ettevõtmine juba 15. korda ja hõlmab oma kirjaoskust kontrollida soovijaid kaheksakümnes riigis. Käesoleval aastal saab esmakordselt "Totaalse etteütluse" pealinnaks välismaine paik – Eesti pealinn Tallinn, edastas Sputnik Eesti varem.

"Totaalse reisi" autokolonnis osalejad, kes sõitsid läbi kogu Venemaa, jõudsid viimaks oma marsruudi lõpp-punkti, et anda Tallinnale üle "Totaalse etteütluse" pealinna rändtiitel.

Vladivostokist 11. märtsil väljunud "Totaalse reisi" autokolonn saabus laupäeva, 6. aprilli õhtul Eestimaa pealinna. Sputnik Eesti korrespondent kohtus ralli osalejatega Tallinna piiril ja uuris, kuidas teeolud olid.

Teema:
"Totalnõi diktant" Tallinnas (12)
Tagid:
venekeel, Tallinn, "Totalny Diktant"

Peamised teemad