06:27 07. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1843
  • RUB86.9321
Kultuur
lühendatud link
Christopher Nolani filmivõtted Tallinnas (22)
58 0 0

Eesti filmifirma rääkis üksikasjalikult Hollywoodi tulevase spioontrilleri filmivõtete ajakavast Laagna teel Tallinnas, mille ümber on viimasel ajal elavad vaidlused puhkenud. Teated filmivõtetest on ennatlikud, sest kokkulepet filmitegijatega veel pole, kommenteeris Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart.

TALLINN, 13. juuni — Sputnik. Avalikkuseni jõudis Christopher Nolani filmivõtete graafik Laagna teel, mille avaldas filmistuudio Allfilm avaldas oma Facebooki-lehel Linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul pole tänaseks kokkulepet sõlmitud, seega pole ka mingit kindlust selle osas, et Laagna teel filmivõtteid tuleb, edastas Raepress linnapea sõnu. 

"Viimastel päevadel me oleme pakkunud erinevaid lahendusi. Meil on hea meel, et Christopher Nolani filmimeeskond mõistis, et neljanädalane Laagna tee täielik sulgemine ei ole meiega läbiräägitav. Konsultatsioonid jätkuvad," mainis Kõlvart.

Linnapea ütles, et kuni kõik pole kokku lepitud, pole midagi kokku lepitud ja igasuguseid ennatlikke teateid ja kooskõlastamata tegevusi käsitletakse survestamisena.

Avalikkuseni jõudis Nolani filmivõtete graafik Laagna teel

Eesti filmistuudio Allfilm saavutas kultuuriministeeriumi ja Tallinna linnavõimudega kokkuleppe Briti režissööri Christopher Nolani uue teose filmimise korrast Eesti pealinnas.

Sellest teatas filmistuudio Allfilm oma Facebooki-lehel. Ettevõte avaldas ka Tallinna linnapeale Mihhail Kõlvartile nõusoleku eest omapoolset tänu.

Laagna tee

Laagna tee ümbersuunamiste ja ajutiste sulgemiste üldine plaan on järgmine:

  • esmaspäevadel ja teisipäevadel on Laagna tee liiklusele täielikult avatud;
  • kolmapäevast reedeni tipptundidel on Laagna tee põhja pool ühistranspordile ja erasõidukitele kasutatav ühes suunas sõitmiseks – hommikul suunaga kesklinna ja õhtul suunaga kesklinnast välja;
  • kolmapäeval ja neljapäeval kl. 10-16.30 on Laagna tee suletud;
  • reedel on Laagna tee suletud kella kl. 10-15.30;
  • nädalavahetustel on Laagna tee liiklusele täielikult suletud.

Muudatused liikluskorralduses toimuvad ajavahemikus 10.-28. juuli, seisab postituses. 

"Meil on hea meel eduka castingu üle, mille vastu on olnud tohutu huvi - osalenud on üle 12 000 inimese, kellest enam kui 4000 saavad võimaluse osaleda filmivõtetel - see saab kindlasti olema meeldejääv kogemus," seisab postituses.

"Oleme äärmiselt tänulikud kõikidele tallinlastele, kes töötavad filmi tehnilises meeskonnas, toetavad logistikaga, samuti toitlustuse- ja transpordiettevõtetele ning lugematul hulgal teistele kohalike ettevõtetele ja tudengitele, kes on juba panustanud ja teevad tööd selle filmi sündimise heaks," seisab filmistuudio postituses.

Tallinn esitas tingimused Laagna tee sulgemiseks
© Sputnik / Вадим Анцупов

Nagu Sputnik Eesti teatas, on Tallinnast saanud üks kuulsa Hollywoodi režissööri Christopher Nolani poolt filmistuudio Warner Bros teose loomiseks valitud võttekohtadest.

Filmi "Tenet" tegevus toimub "rahvusvahelise spionaaži maailmas", esilinastus on kavandatud 17. juulile 2020. aastal.

Avalikkuse suure hirmu põhjustas taotlus blokeerida filmimise ajaks Tallinna Laagna tee - üks peamisi tänavaid, mis Lasnamäed kesklinnaga ühendab.

12. juunil toimusid Hollywoodi filmimeeskonna esimesed proovivõtted Linnahalli lähedal, mis on praeguseks mitte kõige paremas seisukorras. Eesti ajakirjanduses levinud fotode põhjal saab Linnahallist uues filmis Kiievi rahvusooper.

Teema:
Christopher Nolani filmivõtted Tallinnas (22)

Samal teemal

Christopher Nolani filmivõtted Tallinnas

Peamised teemad