15:02 10. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Kultuur
lühendatud link
Christopher Nolani filmivõtted Tallinnas (22)
31620

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart rääkis eksklusiivintervjuus Sputnik Eestile oma suhtumisest Hollywoodi võttegrupi ultimaatumitesse, mis esitati läbirääkimistel Tallinna tänavate sulgemise üle.

TALLINN, 17. juuni — Sputnik. Hollywoodi võttegrupi katsed Tallinnale oma tingimusi ette kirjutada ei vii kuhugi, ütles linnapea Mihhail Kõlvart eksklusiivintervjuus Sputnik Eestile. Linnapea sõnul ei ole Tallinna linnavalitsus kohe kindlasti süüdi segaduses tuntud Hollywoodi filmirežissööri Christopher Nolani filmivõtetest tingitud tänavate sulgemisega. 

Laagna tee, illustreeriv foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

"Kuni tänaseni pole võttegrupiga mitte mingisuguseid kirjalikke kokkuleppeid ja neile ei ole antud mingeid lubadusi," ütles Kõlvart. Samas rõhutas ta, et Tallinna linnavalitsus pole sugugi selle vastu, et linn oleks maailmakuulsa režissööri ja filmikompanii võttepaigaks: "See on ju ka kultuurisündmus." 

"Aga me tahame teada, mil määral võib see tallinlaste elu keeruliseks muuta, igal juhul tahame me teada võtete ajakava ja konkreetseid piirkondi linnas, mida nendeks võib-olla kasutada kavatsetakse. Linlastele ebamugavuste tekitamist saame lubada ainult mõistlikes piirides. Kui me need mõistlikud piirid paika saame, siis õnnestub ka lahendus leida," ütles Tallinna linnapea. 

Режиссер Кристофер Нолан
© Sputnik / Владимир Астапкович
Hollywoodi filmirežissöör Christopher Nolan

Ühtlasi väljendas Mihhail Kõlvart pahameelt selle üle, kuidas Christopher Nolani võttegrupp asju ajab.

"Seda, et võttegrupp pidas võimalikuks oma kavatsustele kirjalikku heakskiitu saamata siia sõita, on mul raske kommenteerida. Kas on tegemist Hollywoodi siinsete partnerite suutmatusega asju korraldada või veendumusega, et niisuguse tasemega režissöör suudab mistahes tingimused välja kaubelda aga nii see ei ole," kinnitas Tallinna linnapea. 

"Läbirääkimiste algstaadiumis tajusime, et tingimusi esitatakse küllaltki ultimatiivses vormis. Kuid ma usun, et ükskõik millises riigis ega mis tahes linnas pole võimalik lihtsalt peale lennata ja oma tingimused ette laduda," lausus Mihhail Kõlvart kokkuvõtteks.

Kõlvart: teated filmivõtetest Laagna kanalis on ennatlikud >>

Sputnik Eesti on varem kirjutanud, et Tallinnast sai tänavu filmikompanii Warner Bros tuntud režissööri Christopher Nolani uuele linateose, tööpealkirijaga "Tenet" võttepaigaks. Filmi tegevus toimub "rahvusvahelise luure maailmas", esilinastus on kavandatud 2020. aasta 17. juulile. 

Veidi enne Warner Bros võttegrupi saabumist Tallinna ilmusid teated Tallinna liikluse tuiksoone – Laagna tee võimalikust sulgemisest filmivõteteks üheks kuuks. Linnavõimud nentisid, et mingeid kooskõlastusi polnud filmimehed nendelt küsinud.

Ratas Laagna tee sulgemisest: tuleb leida hea kompromiss >>

Filmikompaniist kinnitati, et koostöös linnavalitsusega tehakse kõik selleks, et linlaste elu võtteperioodil võimalikult vähe häirida.

Lisaks Laagna teele kavatseb Christopher Nolani võttegrupp mõneks ajaks sulgeda teisigi tänavaid:

Tallinn esitas tingimused Laagna tee sulgemiseks >>

Mihhail Kõlvarti sõnul on linnavalitsus Warner Bros' esindajatele välja pakkunud mitmeid võimalusi, kuid lõplikku otsust pole seni langetatud.

"Ühel hetkel näis, et oleme lahendusele üsna lähedal, aga kuna on laekunud palju uut infot, peame veel analüüsima. Me teeme oma pakkumise ja see otsus on lõplik," ütles Tallinna linnapea.

Teema:
Christopher Nolani filmivõtted Tallinnas (22)

Samal teemal

Tallinlased saavad osaleda Hollywoodi menufilmi võtetel
Kultuuriminister kutsub välisriikide filmitootjaid Eestisse filme tegema
Warner Bros filmivõtted võivad üheks kuuks sulgeda Tallinna Laagna tee
Sarnaselt Nolanile on Eestile teisteltki filmistuudiotelt pakkumisi saabunud
Tagid:
välisluure, Tallinna linnahall, Tallinna linnavalitsus, filmivõtted, Laagna tee, Mihhail Kõlvart, Hollywood

Peamised teemad