02:23 15. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1813
  • RUB86.5850
Kultuur
lühendatud link
Christopher Nolani filmivõtted Tallinnas (22)
175 0 0

Hollywoodi filmikompanii tunneb end olukorra peremehena, dikteerides linlastele ja linnavõimudele, mida ja kuidas nad tegema peaksid. Et olukorda veelgi enam ohjas hoida, palgati Baltimaade suurim turvafirma.

TALLINN, 17. juuni — Sputnik. Ameeriklaste filmikompanii Warner Bros palkas turvalisuse tagamiseks võtteplatsidel ja intellektuaalse omandi kaitseks Baltimade suurima eraturvafirma G4S, teatas venekeelne ERR viitega Postimehele.

Мэр Таллинна Михаил Кылварт
© Sputnik / Вадим Анцупов

Märgitakse, et rikkujaid ähvardab omavolilise võtteplatsile tungimise eest kriminaalkaristus. "Vägisi võtteplatsile tungijatega tegeleb politsei," teatas turvafirma esindaja Martin Tomberg. Tallinnas toimuvate filmivõtete ajaks (juunis-juulis) palgatakse kuni tuhat G4S turvameest. Nii suurt tellimust pole Eesti turvafirmad saanud 2002. aasta Eurovisiooni aegadest saadik.

Hollywoodi võttegrupi katsed dikteerida Tallinnale ultimatiivses vormis oma tingimusi ei vii kuhugi, ütles eksklusiivses intervjuus Sputnik Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart. Linnapea sõnul ei ole Tallinna linnavalitsus kohe kindlasti süüdi segaduses tänavate sulgemisega tuntud Hollywoodi filmirežissööri Christopher Nolani filmivõtete jaoks. 

Место съёмок фильма Кристофера Нолана возле Таллиннского Горхолла
© Sputnik / Вадим Анцупов
Võtteplats Linahalli juures

"Kuni tänaseni pole võttegrupiga mitte mingisuguseid kirjalikke kokkuleppeid ja neile ei ole antud mingeid lubadusi," ütles Kõlvart ja avaldas pahameelt selle üle, kuidas Christopher Nolani võttegrupp tegutseb. 

Warner Bros filmivõtted võivad üheks kuuks sulgeda Tallinna Laagna tee >>

"Seda, et võttegrupp pidas võimalikuks oma kavatsustele kirjalikku heakskiitu saamata siia sõita, on mul raske kommenteerida. Kas on tegemist Hollywoodi siinsete partnerite suutmatusega asju korraldada või veendumusega, et niisuguse tasemega režissöör suudab mistahes tingimused välja kaubelda aga nii see ei ole," kinnitas linnapea.

Samas rõhutas ta, et Tallinna linnavalitsus ei ole sugugi selle vastu, et Tallinn oleks maailmakuulsa režissööri ja filmikompanii võttepaigaks: "See on ju ka kultuurisündmus."

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, sai Tallinnast tänavu filmikompanii Warner Bros tuntud režissööri Christopher Nolani uue linateose, tööpealkirjaga "Tenet" võttepaigaks. Filmi sündmustik tiirleb "ülemaailmse spionaaži ümber". Filmi esilinastus on kavandatud 2020. aasta 17. juulile.

Veidi enne Warner Bros võttemeeskonna Tallinna jõudmist ilmusid teated pealinna ühe tuiksoone, Laagna tee võimalikust sulgemisest filmivõteteks üheks kuuks.

Teema:
Christopher Nolani filmivõtted Tallinnas (22)

Samal teemal

Kultuuriminister kutsub välisriikide filmitootjaid Eestisse filme tegema
Film ja suletud tee: Tallinn kaotab
Kõlvart: teated filmivõtetest Laagna kanalis on ennatlikud
Sarnaselt Nolanile on Eestile teisteltki filmistuudiotelt pakkumisi saabunud
Tagid:
Mihhail Kõlvart, Warner Bros, Hollywood, G4S, Tallinn, filmivõtted, filmikunst

Peamised teemad