02:14 05. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1250
  • RUB77.8132
Kultuur
lühendatud link
8210

Tallinna Vene Noorsooteatri juht Aleksandr Puolakainen rääkis, kuidas lõppes lugu punase ristiga, mille Punase Risti Eesti osakonna töötajad palusid teatrikostüümilt eemaldada.

TALLINN, 1. juuli — Sputnik. Aleksandr Puolakainen rääkis intervjuus Sputnik Eestile kummalisest telefonikõnest. Helistaja palus etenduse "Doktor Aibolit ("Doktor Ai-Valus") peategelase kostüümilt eemaldada punase risti märk. 

Директор и художественный руководитель Русского молодежного театра Александр Пуолакайнен
© Sputnik / Илона Устинова
Aleksandr Poalakainen

Tuli välja, et helistati Punase Risti Eesti osakonnast. Eestis on selle organisatsiooni sümboolika kasutamine reguleeritud seadusega ja punast risti ei tohtivat lavastuse kujunduses kasutada.

Ta ei kavatse lavastuses midagi muuta, kui just ei tule mingit ametlikku paberit. Seda lavastust mängitakse juba neljandat hooaega ja mitte keegi pole varem millegi üle kurtnud. "Nähtavasti märgati seda juhuslikult ja kaevati. Jäime kellelegi üliagarale silma," naeris Puolakainen.

Vene Noorsooteatrilt nõuti punase risti eemaldamist Doktor Aiboliti kostüümilt >>

Aleksandr rääkis sellest tuttavatele, teatas Facebookis ja uudis läks liikvele. Punase Risti osakonda hakkas tulema telefonikõnesid meediaväljaannetelt, kust hakati kummalise nõudmise tagamaid uurima. Puolakaineni sõnul öeldi vastuseks, et nende märkust oli vääriti mõistetud. "Öeldi, et meie ei teadvat, mis üldse on Punane Rist ja millega seal tegeldakse," nentis teatri juht.

"Tänu Punasele Ristile selle PR-aktsiooni eest, nüüd teatakse meist ka Venemaal," ütles Aleksandr Puolakainen lõpetuseks. Teatriga aga on kõik korras, trahvi neile keegi ei määra. Lihtsalt kellegi rumaluse tõttu on Tallina Vene Noorsooteatrist kuulnud senisest palju enam inimesi.

Samal teemal

"Estonia" direktor: Moskva gastrollideks tuli tellida terve lisarong
Mullu oli Eesti kultuuri rohkem näha kui kunagi varem
Näitleja Pjotr Petuškov paljastas oma kulissidetaguse elu saladusi
Birgitta festival toob lavale uut moodi lavastuse
Tagid:
seadus, Punane Rist, Vene noorsooteater

Peamised teemad