15:30 22. Juuli 2019
Kuula otse
 • USD1.1226
 • RUB70.7370

Galerist: Uraali Rubensi autentsust tuleb Euroopale tõestada

© Sputnik / Владимир Астапкович
Kultuur
lühendatud link
24 0 0

Sverdlovski oblastis avastati ehtne Rubensi maal, teatas Irbiti kujutava kunsti muuseumi direktor.

TALLINN, 1. juuli — Sputnik. Sverdlovski oblasti Irbiti kujutava kunsti muuseumis säilitatav Hollandi maalikunstniku Peter Rubensi maali "Kirstupanek" koopia osutus originaaliks, teatas muuseumi direktor Valeri Karpov ajakirjanikele, vahendab raadio Sputnik.

Lõuend on Sverdlovski oblastis 1976. aastast, mil see toodi sinna Ermitaažist. Kuni maali taastamiseni 2016. aastal peeti seda koopiaks. Töö käigus selgus aga, et tegemist on originaaliga. Nüüd peab Rubensi töö autentsust kinnitama Ermitaaž, mille järel toimub maali ametlik esitlus.

Eeldatavalt toimub see käesoleva aasta augustis-septembris. Kuid maailmatunnustuse saamiseks peab maal läbima veel uuringud Euroopas, ütles galerii "Triumf" juhataja' Dmitri Hankin.

Kui Antwerpeni muuseum ütleb, et see ei ole originaal, siis muid argumente arvesse ei võeta. Autentsust võib tunnistada vaid teadlaste rühm, see on üsna pikk, kallis ja vaevaline protseduur. Siiani on ainult üks instants tunnistanud selle originaaliks. Seda arvamust saab vaidlustada," ütles galerii omanik intervjuus raadiole Sputnik.

Millised olid möödunud aastal maailma populaarseimad muuseumid >>

70ndatel Irbiti kujutava kunsti muuseumile üle antud Rubensi maalide seas on juba tunnustatud originaale. Näiteks maali "Pattukahetsev Maria Magdalena koos õde Martha'ga" peetakse originaaliks alates 2012. aastast. Veel üks lõuend on uurimisel.

Samal teemal

Gleb Netchvolodov: teiste sõnu üles joonistades õpin ma vaikides rääkima
Tallinna vanalinna kunstnikud: tänane kunst iidsetel müüridel
Romantism Falli lossis
President avab Itaalias Konrad Mägi tööde näituse
Tagid:
kunstigalerii, restaureerimine, Antverpen, kunstiteos

Peamised teemad

 • Ukraina president Volodõmõr Zelenski hääletamas valimisjaoskonnas Kiievis.

  Pärast peaaegu poolte protokollide töötlemist juhib Ukraina parlamendivalimistel suure eduga võimuloleva riigi presidendi Volodõmõr Zelenskõi erakond "Rahva teener".

  12
 • Ukraina sõjaväelased õppustel Rapid Trident -2018 Lvivi oblastis.

  Ukraina Donetski Rahvavabariigi sõjaväe esindaja teatel hukkusid Lvivi oblastis toimunud NATO juhitavatel sõjaväeõppustel kolm Ukraina relvajõudude dessantväelast.

  48
 • Leedu sõdur NATO õppustel Saber strike Leedus.

  Tuli mingi vene nimega mittesõjaväelisest soost ekspert ja muudkui uhkeid Balti NATO üksusi laimama. Et tegelikult ei pea keegi neid miskiks, isegi kui nad saapad jalga panevad. Patriootide ülesanne on viivitamatult räpased valed tõrjuda.

  29