17:01 01. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Kultuur
lühendatud link
39 0 0

Sverdlovski oblastis avastati ehtne Rubensi maal, teatas Irbiti kujutava kunsti muuseumi direktor.

TALLINN, 1. juuli — Sputnik. Sverdlovski oblasti Irbiti kujutava kunsti muuseumis säilitatav Hollandi maalikunstniku Peter Rubensi maali "Kirstupanek" koopia osutus originaaliks, teatas muuseumi direktor Valeri Karpov ajakirjanikele, vahendab raadio Sputnik.

Lõuend on Sverdlovski oblastis 1976. aastast, mil see toodi sinna Ermitaažist. Kuni maali taastamiseni 2016. aastal peeti seda koopiaks. Töö käigus selgus aga, et tegemist on originaaliga. Nüüd peab Rubensi töö autentsust kinnitama Ermitaaž, mille järel toimub maali ametlik esitlus.

Eeldatavalt toimub see käesoleva aasta augustis-septembris. Kuid maailmatunnustuse saamiseks peab maal läbima veel uuringud Euroopas, ütles galerii "Triumf" juhataja' Dmitri Hankin.

Kui Antwerpeni muuseum ütleb, et see ei ole originaal, siis muid argumente arvesse ei võeta. Autentsust võib tunnistada vaid teadlaste rühm, see on üsna pikk, kallis ja vaevaline protseduur. Siiani on ainult üks instants tunnistanud selle originaaliks. Seda arvamust saab vaidlustada," ütles galerii omanik intervjuus raadiole Sputnik.

Millised olid möödunud aastal maailma populaarseimad muuseumid >>

70ndatel Irbiti kujutava kunsti muuseumile üle antud Rubensi maalide seas on juba tunnustatud originaale. Näiteks maali "Pattukahetsev Maria Magdalena koos õde Martha'ga" peetakse originaaliks alates 2012. aastast. Veel üks lõuend on uurimisel.

Samal teemal

Gleb Netchvolodov: teiste sõnu üles joonistades õpin ma vaikides rääkima
Tallinna vanalinna kunstnikud: tänane kunst iidsetel müüridel
Romantism Falli lossis
President avab Itaalias Konrad Mägi tööde näituse
Tagid:
kunstigalerii, restaureerimine, Antverpen, kunstiteos

Peamised teemad