18:37 05. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1330
  • RUB77.8155
Kultuur
lühendatud link
XXVII laulu- ja XX tantsupidu "Minu arm" (16)
89 0 0

Käesoleval aastal tähistab Eesti üldlaulupidu oma 150. aasta juubelit. Eesti Kooriühingu esimees Hirvo Surva rääkis Sputnik Eestile oma laulupeokogemusest ja kooridest, kellega ta tänavu lavale astub.

TALLINN, 5. juuli — Sputnik. Hirvo Surva meenutas, et laulupidu sündis 1869 . aastal ja sellest ajast on laulupeo traditsioon olnud katkematu. Tema ise osaleb laupidudel dirigendina alates 1991. aastast. Ta oli 1997. ja 2002. aasta koolinoorte laulupeo peadirigent ning viis aastat tagasi 26. üldlaulupeo kunstiline juht ja peadirigent.

Dirigent ütles, et iga kord süüdatakse Tartus, kus toimus esimene laulupidu, laulupeotuli, mis rändab läbi kogu Eesti ja jõuab siis Tallinna Lauluväljakule. Tänavu algas tule teekond 1. juunil ja nüüd on see juba pealinnas.

Hirvo Surva märkis, et tänavusel juubelilaulupeol on enneolematu hulk osavõtjaid – 47 000, nende seas 12 000 tantsijat ja 35 000 lauljat.

Osaleb ka koorikollektiive välismaalt, kõige kaugemalt pärit koorid saabuvad siia Austraaliast, Jaapanist ja Ameerikast. "Laulupeost võtab osa ka üks loominguline kollektiiv Hiinast," lisas Surva.

XXVII laulu- ja XX tantsupidu "Minu arm" >>

Dirigent ise on peoks ette valmistanud kolm koori. Ühte neist, Rahvusooperi Estonia Poistekoori juhatab ta juba ligi 20 aastat, teised kaks on Eesti Rahvusringhäälingu segakoor, kellega ta on töötanud alates 2008. aastast, ja hiljuti loodud Eesti Rahvusooperi Poistekoori lastevanemate segakoor.

Surva rääkis laulupeo repertuaarist, mis on hästi mitmekesine, selles on eesti muusikaklassikat, eesti rahvalaule ja palju uusi, spetsiaalselt juubelilaulupeoks kirjutatud laule. Dirigendi sõnul on tema enda elus laulupeol väga tähtis koht.

XXVII laulu- ja XX tantsupeo "Minu arm" toimub Tallinna lauluväljakul ja Kalevi staadionil neljapäevast pühapäevani, 4.-7. juulil 2019. aastal. Laulupeo avakontsert toimub 6. juulil ja põhikontsert 7. juulil Tallinna дauluväljakul.

Neljapäeval jõudis tantsupidu oma kulminatsioonini - Tallinnas Kalevi staadionil toimus tantsupeo "Minu arm" esimene etendus. Peaproovi oli võimalik näha juba enne päris etendust.

Teema:
XXVII laulu- ja XX tantsupidu "Minu arm" (16)

Samal teemal

XXVII laulu- ja XX tantsupidu "Minu arm"
Tagid:
kultuur, Eesti, Tallinn, peadirigent, Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA

Peamised teemad