07:01 25. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1865
  • RUB90.1119
Kultuur
lühendatud link
90 0 0

Kersti Kaljulaidist sai Eesti ajaloos esimene president, kes on esinenud ametikohustuste täitmise ajal laulupeol koorilauljana.

TALLINN, 7. juuli — Sputnik. Eesti president Kersti Kaljulaid võttis XXVII laulupeo üritustest laupäeval, 6. juulil, osa nii aktiivselt kui vähegi võimalik: algul rongkäigus läbi linna, seejärel laulupeokontserdil korporatsiooni Filiae Patriae naiskoori liikmena.

Президент Эстонии Керсти Кальюлайд среди участников шествия
© Sputnik / Денис Пастухов
Vabariigi President Kersti Kaljulaid laulupeo rongkäigus

Seda kinnitavad postitused tema isiklikul Facebooki-lehel.

"Aitäh, Eesti rahvas. Üksi pole tõesti keegi!" kommenteeris ta toimuvat peol esmakordselt kõlanud uue isamaalise laulu "Üksi pole keegi" pealkirja. Ta teatas oma osalemisest rongkäigus ja isegi sellest, et on "söönud suppi ja laulupeojäätist (laulupeo puhuks välja lastud uus jäätisesort — toim.)".

Laulupeo avakontserdil pidas Kersti Kaljulaid ametliku kõne, mis osutus tema varasematest kõnedest märksa lühemaks. Esinemine oli ülev ja tundeküllane.

Tallinna lauluväljakule kogunenute poole pöördudes alustas ta kõnet väitega, et Venemaa keisrivõim ei oleks 150 aastat tagasi lubanud eestlastel laulupidu korraldada, kui ta oleks osanud ette kujutada, milleni see viib:

President mainis peokõnes ka "okupatsiooniaega": "Jah, okupatsiooniaja pidude näol olid ka armid, võõrad laulud. Aga ikkagi oli "Koit" ja oli "Isamaa". Ja veeretati Viru valssi, ja Viire takka loojus päike. Mõistsime ütlemata. Ja jäime alles."

Президент Эстонии Керсти Кальюлайд с президентом Арнольдом Рюйтелем и его супругой Ингрид
© Sputnik / Юлия Калинина
Vabariigi President Kersti Kaljulaid koos president Arnold Rüütli ja tema abikaasa Ingridiga

"Head eestlased! On lauluaeg. Olge meiega! Ja laulge julgesti meiega, sest meie dirigendid on ka teie dirigendid, sel nädalavahetusel on kogu võim just nende käes!" lõpetas ta oma kõne.

Presidendi kõne täisteksti saab lugeda siit.

Kersti Kaljulaidist sai Eesti esimene president, kes on esinenud ametikohustuste täitmise ajal laulupeol koorilauljana.

Hirvo Surva: laulupidu jääb eesti kultuuri alusmüüriks >>

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et 2019. aasta XXVII laulupidu on pühendatud laulupeotraditsiooni 150. aastapäevale ja XX tantsupidu tantsupeotraditsiooni 85. aastapäevale. Üldlaulu- ja -tantsupidu toimub Tallinnas 4. juulist 7. juulini. Juubelipeoks renoveeritud laulukaar  avati pidulikult 22. mail.

Samal teemal

Tallinna lauluväljak on suureks juubelilaulupeoks valmis
Juubelipeo tule teekond jõudis Tallinnasse
Vaata videost, kuidas kulges laulupeo rongkäik läbi Tallinna
Fotogalerii: laulu- ja tantsupeo rongkäik Tallinnas
Tagid:
Kersti Kaljulaid, president, üldlaulupidu, Eesti

Peamised teemad