03:56 28. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Kultuur
lühendatud link
22810

Rakvere linnavolikogu oli kohtu otsuse täitmiseks sunnitud viis korda suurendama seksuaalvähemuste filmifestivali rahastust.

TALLINN, 1. september — Sputnik. Rakvere linnavolinike katse seksuaalvähemuste filmifestivali rahastamiselt kokku hoida ebaõnnestus.

Etskae, millelt kokku hoida tahetakse! Ei lähe läbi!

Ehkki enamik Rakvere linna elanikke, nagu ka nende esivanemad, on traditsioonilise seksuaalse sättumusega, tuleb neil siiski geifilmide festivali rahaliselt toetada. 

Varem kiitis geifestivalile raha eraldamise heaks Rakvere linnavalitsuse kultuurikomisjon, kuid linnavolikogu pidas eraldatud summat liiga suureks ja vähendasid seda viis korda.

Filmifestivali Festheart korraldajad mittetulundusühingust SevenBow polnud sellega rahul ja kaebasid Rakvere linavolinike otsuse kohtusse. Kohtuotsuse tegemise ajal olid linnavolikogu saadikud suvepuhkusel ega hakanud otsust edasi kaebama. Nüüd maksavad ebatraditsiooniliste filmitegijate esteetiliste naudingute eest kohalikud maksumaksjad.

Ehkki Rakvere linnakogu saadikud leidsid, et nende linn ei tohiks seksuaalvähemustele pühendatud filmifestivali sponsoreerida, leidis kohaliku volikogu esimees Mihkel Jukhkami, et omavalitsuse seadusandliku kogu enda reeglid ei anna enam õiguslikku alust geiürituse rahastamisest keeldumiseks.

Eesti välisministeerium ei soovi enam LGBT-liikumist toetada

Pärast seda, kui Eestis tuli võimule tsentristide, rahvuskonservatiivide ja Isamaa EKREIKE koalitsioon, vähenes riigi toetus seksuaalvähemustele.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et vastupidiselt varasemale praktikale saatis Eesti välisministeerium oma välisesindustele kirja, milles soovitas neil keelduda asukohariigis peetavate seksuaalvähemuste paraadide toetamisest. Välisminister Urmas Reinsalu seletas uut trendi sellega, et Eesti riigi nimel osalemine seksuaalvähemuste paraadidel ja vastavate avalduste tegemine on õiguslikust sobimatu. Ministri poliitilise suunise kohaselt ei tee asukohariikide Eesti saatkonnad enam ka Eesti Vabariigi nimel vähemuste paraadidel avaldusi. 

Урмас Рейнсалу
© Riigikogu / Erik Peinar
Urmas Rainsalu

Esimeseks märgiks Välisministeeriumi uuest poliitikast oli Eesti keeldumine allkirjastamast Varssavis 8. juunil toimuvat seksuaalvähemuste marssi toetavat avaldust. Avalduse algatas Ühendkuningriik ja sellega ühinesid 45 Eesti liitlasriiki, teiste hulgas USA, Prantsusmaa, Saksamaa, Ukraina, Läti ja Leedu. Varem on Eesti selliste dokumentidega alati ühinenud.

Lugege lisaks:

Teadlased: aeg on inimkonna väljasuremist "tähistada"

Euroopa kohus: Venemaa rikub seksuaalvähemuste õigusi

Kooseluseaduse rakendamata jätmine tõi riigile kahjunõude

Samal teemal

Skandaal: õppealajuhataja lubas LGBT kuulutuse kooli teadetetahvlile
"Meie Tallinn" ei luba homoparaade korraldada ega mošeed ehitada
Ühendriikides luuakse mälestusmärk seksuaalvähemuste õigusliikumisele
Еuroopa Parlament võttis vastu resolutsiooni Tšetšeenia geide toetuseks
Tagid:
rahastus, filmifestival, LGBT, volikogu, Rakvere

Peamised teemad