16:51 20. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Kultuur
lühendatud link
Stenini-nimeline fotokonkurss (20)
3920

Andrei Stenini nimelise rahvusvahelise fotoajakirjanduskonkursi Grand Prix' pälvis Itaalia fotograaf Gabriele Cecconi. Peapreemiaga sai ta pärjatud uskumatult tundelise fotosarja eest, mis kõneleb rohingjadest põgenike rängast saatustest.

TALLINN, 11. september — Sputnik. Ilmsiks sai Andrei Stenini nimelise viienda rahvusvahelise fotoajakirjanduskonkursi puänt – kõrgeima autasu pälvis Itaalia fotograaf Gabriele Cecconi. Grand Prix' laureaat kuulutati välja 10. septembril Moskva Riiklikus Ajaloomuuseumis toimunud pidulikul tseremoonial.

Samavõrd oluliseks tegelaseks on selles pildisarjas ka Bangladeshi lõunaosa maastikud, mis on selle väljarände läbi sattunud aegamisi hävimise äärele.

© Foto : Gabriele Cecconi, Stenincontest
Kaader fotoseeriaga "Hüljatud ja jalgealune maa"

Cecconi enda sõnul loodab ta, et konkursivõit annab talle võimaluse tuua "see lugu, mida on jutustanud omasilmsi pealtnägijad ja tolle loo tõlgendajad," nagu kirjutab RIA Novosti, suurema hulga inimesteni. Ta nentis ühtlasi, et "on tõeline privileeg saada võimalus võistelda teiste andekate fotograafidega meie noore ametikaaslase mälestuseks, kes oma töökohustusi täites surma sai.*

Nominatsioonide võitjad

Nominatsioonis "Päevauudised" pälvisid esikoha kaks tööd. Süüria päritoluga prantsuse fotograafi Sameer Al-Doumy teravapilguline ülesvõte "Ühest vastasseisust teise", kus kaamerasilma ette oli jäänud mees, kes võttis oma hoolde Damaskuse õhurünnakus haavata saanud tüdruku, ning USA ajakirjaniku Kitra Cahana fotokroonika "Migrantide karavan", mis jäädvustab Kesk-Ameerikast saabunud põgenikke USA ja Mehhiko piiril Tijuanas.

Сирийский юноша с раненым ребенком на руках после авиаудара
© Фото : Самир Аль Думи (Франция)
"Ühest vastasseisust teise". Süüria

Nominatsioonis "Minu planeet" hinnati parimaks tööks Lõuna-Aafriksa Vabariigi fotograafi Justin Sullivani foto "Lahkamine". Sellel on jäädvustatud Põhja-Botswanas elevandiluud jahtivate salaküttide poolt tapetud Aafrika elevant. Selle nomitsiooni fotoseeriate hulgas võttis võidu Venemaa fotograafi Aleksei Vassiljevi "Minu Jakuutia", kus autor on leidnud visuaalse vaste kodukandi rahule ja vaikusele.

Мамонт на парковке Музея Россия - моя история.
© Фото : Алексей Васильев (Россия)
Aleksei Vassiljevi töö "Minu Jakuutia"

Nominatsioonis "Sport" tunnistati parimaiks India fotograafi Ayanava Sil'i hetkejäädvustused veepallilahingust "Otsustav pealevise" ja venemaalase Aleksei Filippovi kaamerasilmaga talletatud fotokroonika laskesuusatajate tohutust eneseületusest keset võistluspinget - "Üksildane olümpiasportlane".

Французский биатлонист Мартен Фуркад соревнуется в индивидуальной гонке на зимних Олимпийских играх 2018 года в Пхёнчхане.
© Фото : Алексей Филиппов (Россия)
"Üksildane olümpiasportlane"

Nominatsioonis "Portree. Meie aja kangelane" võitsid esikoha Prantsusmaa ja Bangladeshi fotoajakirjanikud. Üksikfoto kategoorias pälvis võidu prantslase Francis Rousseau' foto "Naised Arugam Bay'st". Fotoseeriate seas osutus parimaks Bangladeshi fotograafi Mushfiqul Alam'i vormilt lakooniline ja seeläbi veelgi traagilisem "Piinade ajalugu" vägivalla ohvriks langenud rohingja naistest.

Первое серфинг-общество для местных женщин, созданное в стране, где всегда правил патриархат.
© Фото : Франсис Руссо (Франция)
"Naised Arugam Bay"st"

Laureaatide auhinnaliste kohtade ning eripreemiatega tunnustatud tööde täieliku nimekirjaga saab tutvuda konkursi ametlikul veebilehel.

Konkursist

Andrei Stenini nimeline rahvusvaheline pressifotokonkurss, mille korraldas rahvusvaheline teabeagentuur Rossija Segodnja Venemaa UNESCO Asjade Komisjoni egiidi all, on oma eesmärgiks seadnud noorte fotograafide toetamise ja avalikkuse huvi äratamise tänapäeva fotoajakirjanduse ülesannete vastu. See on andekatele, terastele ja kõigele uuele avatud noortele fotograafidele mõeldud areen, kus nad juhivad meie tähelepanu inimestele ja sündmustele meie kõrval.

2019. aastal said konkursi peamisteks meediapartneriteks uudisteportaal Vesti.ru ja ülevenemaaline riiklik telekanal Rossija-Kultura. Teabeagentuur ja raadio Sputnik on konkursi rahvusvahelised meediapartnerid.

Sputniku fotograaf Vadim Antsupov
© Sputnik / Александр Заболотный

Kõiki Sputnik Eesti materjale Andrei Stenini nimelise rahvusvahelise pressifotokonkursi kohta saate vaadata siit.

*Rossija Segodnja fotograaf Andrei Stenin hukkus 6. augustil 2014. aastal Donbassis töölähetusel viibides – autot, millega ta toimetuse ülesannet täitma sõitis, tulistati Donetski oblasti maanteel ja süüdati põlema.

Steninist sai neljas Venemaa ajakirjanik, kes Ukraina sõdurite lahingutegevuse läbi Donbassis tapeti. Tema surm tekitas suurt avalikku vastukaja.

Vene Föderatsiooni presidendi määrusega omistati Andreile postuumselt Vapruse orden ametiülesande täitmisel näidatud kangelaslikkuse eest.

Andrei Stenini nime kannab Venemaa ainus rahvusvaheline fotoajakirjanduse konkurss, mida korraldab igal aastal Rossija Segodnja (RT- Russia Today – toim.). See on Venemaal ainus rahvusvaheline platvorm, mis toetab noori fotograafe, tutvustades nende nimesid kogu maailmale.

Loe ja vaata lisaks: 

Teema:
Stenini-nimeline fotokonkurss (20)

Samal teemal

Stenini-nimeline fotokonkurss
Tagid:
fotoajakirjandus, võitja, Itaalia, ajakirjandus, rahvusvaheline, Andrei Stenin, Andrei Stenini nimelise fotokonkurss

Peamised teemad