06:58 25. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1645
  • RUB89.8713
Kultuur
lühendatud link
Tallinna uudised (327)
54 0 0

Tallinna linnavalitsuse ajutine komisjon, mis moodustati Sergei Dovlatovile mälestusmärgi püstitamiseks, määras kindlaks tuntud kirjanikule Tallinnas püstitatava mälestusmärgi tulevase asukoha.

TALLINN, 14. september — Sputnik. Kirjanik Sergei Dovlatovile 80. sünniaastapäevaks 2021. aastal püstitava mälestusmärgi asukoht saab olema Kanuti aed. 

"Esiteks, asub seal juba ühe vene kirjanduse suurkuju – Fjodor Dostojevski monument, kes oli ühtlasi Dovlatovi üks lemmikkirjanikke. Lisaks kõnetab valitud asukoht nii Tallinna eesti ja vene kogukonda kui ka meie väliskülalisi. Dovlatov oli maailmakodanik ja Tallinn oli üks kolmest tähtsaimast linnast tema elus," rääkis Belobrovtsev.

Вице-мэр Таллинна Вадим Белобровцев
© Sputnik / Вадим Анцупов
Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev

"Tallinna Linnaplaneerimise Amet ning Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet koostöös töötavad välja mälestusmärgi täpsema asukoha, et see moodustaks nii ajaloolise pargi-ala, Vene Kultuurikeskuse hoone kui ka pargis asuva Dostojevski monumendiga harmoonilise terviku. Ideekonkursi mälestusmärgi leidmiseks plaanime välja kuulutada 2020. aasta varakevadel," lisas Belobrovtsev.

Dovlatovi päevad Tallinnas
© Sputnik / Вадим Анцупов

Kirjanik Sergei Dovlatovile mälestusmärgi rajamiseks andis linnavalitsusele ülesande Tallinna linnavolikogu 5. oktoobril 2017.

Kirjaniku seosed Eestiga

Uuema vene kirjanduse üks värvikamaid esindajaid Sergei Dovlatov elas aastatel 1972-1975 Tallinnas, kus tegi kaastööd siinsele venekeelsele ajalehele Sovetskaja Estonija.

Eestis viibimise ajal keelas KGB Dovlatovi esimese raamatu "Viis nurka" avaldamise. Sellest hoolimata kujunes Dovlatov just Tallinnas professionaalseks kirjanikuks. 2014. aastal anti ühele New Yorkis asuvale tänavale Sergei Dovlatovi nimi ning 2016. aastal avati Peterburis talle pühendatud monument.

Сергей Довлатов.
Kirjanik Sergei Dovlatov

Tallinnas on toimunud juba viis korda Dovlatovi päevad. Kodanikualgatuse korras on Sergei Dovlatovi tollasesse elukohta Tallinnas (Vabriku tn 41) paigaldatud tema mälestuseks kaks mälestustahvlit.

Таллиннский район Каламая
© Sputnik / Вадим Анцупов
Maja, kus elas Sergei Dovlatov

3. septembril 2021. aastal oleks Sergei Dovlatov saanud 80-aastaseks.

Ajutise komisjoni, mille koosseisus on esindatud ka kirjaniku USA-s elava pere liikmed, kutsub kokku ja tema tööd korraldab Tallinna Linnaplaneerimise Amet.

Loe lisaks: 

Teema:
Tallinna uudised (327)

Samal teemal

Dostojevski „Deemonid“ müüdi 3,4 miljoni rubla eest
Vene kirjanik oma lapsepõlvest Tartus: mäletan punaseid lippe siniste lainetega
Reedel avatakse viiendad Dovlatovi päevad Tallinnas

Peamised teemad