13:50 28. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1832
  • RUB90.5710
Kultuur
lühendatud link
6910

Moldova pealinnas toimub Venemaa Televisiooni Akadeemia fondi üheksas rahvusvaheline televisioonifestival, kus osalevad SRÜ riikide ja Baltimaade uusimad teleprojektid.

TALLINN, 15. september — Sputnik. Eesti komöödiasari "Lasnagorsk" osaleb Sõltumatute Riikide Ühenduse (SRÜ) televisioonifestivalil Koostöö-TEFI ("ТЭФИ-Содружество"), mis toimub 16.–19. septembrini Moldova pealinnas Chișinăus.

Festivalil osaleb üle 75 teleöö nii SRÜ kui ka Balti riikidest. 

Съемки первого эстонского сериала на русском языке “LasnaГорск”
© Sputnik / Вадим Анцупов
Eesti esimese venekeelse seriaali "Lasnagorsk" võtted.
"Lasnagorsk" (2018) on komöödiasari Tallinnas Lasnamäel elavast Zahharovite ja Tamme eesti-vene segaperekonnast. Seriaali tegelased armuvad, riidlevad, teevad sporti, puhkavad mere ääres ja unistavad oma majast. Niikaua, kui oma maja veel pole, elavad nad tavalise paneelmaja korteris, üritades eluraskustest huumoriga üle saada. Tegemist on Eesti esimese venekeelse seriaaliga.

Mitte üksnes seriaalid

Festivali programm on sisukas ja mitmekesine – toimuvad arutelud ja ümarlauad televisiooni aktuaalsetes küsimustes, tööde läbivaatused ja arutelud ning töötoad.

Venemaa Televisiooni Akadeemia liige, videoteenuste firma START asutaja ja osanik Aleksei Trotsjuk räägib teemal "Mille poolest erinevad TV- ja veebiseriaalid", aktsiaseltsi Yandex.Studia peadirektor Olga Filipuk sellest, kuidas platvormipõhised lahendused filmitootmist ja meelelahutustööstust edasi arendavad, ning produktsioonifirma COSMOS Studio peadirektor Aleksandr Akopov, kuidas vältida halbade stsenaariumide kirjutamist. 

Rahvusvahelisele televisioonifestivalile Koostöö-TEFI pandi alus 2011. aastal - SRÜ moodustamise 20. aastapäeval. Kõigi nende aastate jooksul on festival toimunud SRÜ erinevates linnades: Kiievis, Astrahanis, Odessas, Bakuus, Jerevanis, Minskis, Taškendis.

Rahvusvaheline infoagentuur ja raadiojaam Sputnik on festivali rahvusvaheliseks teabepartneriks ning Sputnik Moldova festivali teabepartneriks Moldovas.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Tallinlased saavad osaleda Hollywoodi menufilmi võtetel
Warner Bros filmivõtted võivad üheks kuuks sulgeda Tallinna Laagna tee
Tallinnas algavad filmivõtted ja jõustuvad liikluspiirangud
Pihkva filmifestivalil näidatakse Eesti filmi nõukogude aegadest
Tagid:
teleseriaal, SRÜ, Lasnagorsk, Moldova, TEFI

Peamised teemad