15:45 23. Jaanuar 2020
Kuula otse
  • USD1.1088
  • RUB68.6934
Kultuur
lühendatud link
Tallinna uudised (327)
101 0 0

Kahe nädala jooksul saavad tallinlased ja pealinna külalised lähemalt tutvuda Eestis elavate vähemusrahvuse kultuuridega – toimuvad tasuta kontserdid, töötoad, näitused, loengud.

TALLINN, 16. september — Sputnik. 24. septembril tähistatavale rahvuste päevale ning 1988. aastal sel päeval toimunud esimesele Eestimaa Rahvuste Foorumile pühendatud rahvuskultuuride päevad toimuvad Tallinnas juba viiendat korda. 

Illustreeriv foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Kahe nädala jooksul, 16.–29. septembrini saab erinevates linnaosades tasuta osaleda töötubades, loengutel, näitustel, filmiseanssidel ja kontsertidel, mis tutvustavad Eestis elavate vähemusrahvuste kultuuri, öeldakse Tallinna linnavalitsuse pressiteates.

Rahvuskultuuride päevade raames toimuvad näitused Vene Kultuurikeskuses, Tallinna Ülikoolis, Paepealse raamatukogus, Fotomuuseumis, Eesti Rahvusraamatukogus ja Vabaduse väljakul. Raekoja platsil on 21. ja 22. septembril avatud rahvuskultuuride laat, kus saab tutvust teha rahvusköökide ja käsitöömeistrite loominguga, ette on valmistatud ka rahvuskollektiivide kontserdikava.

Erinevate laulu- ja tantsuansamblite etteasteid saab kuulda-näha ka Vene Kultuurikeskuses, Kloostriaidas, Alexela kontserdimajas, Mustpeade majas ja Estonia kontserdisaalis. Kavas on nii klassikalist, rahva- kui ka estraadimuusikat.

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul on rahvuskultuuride päevade programm hästi rikkalik ning igaüks võib leida endale meelepäraseid sündmusi ja ettevõtmisi. 

Rahvuskultuuride päevad lõpevad 29. septembril kell 17 algava Peterburi rahvapilliansambli Terem Kvartett kontserdiga Estonia kontserdisaalis.

Rahvuskultuuride päevadee ajakavaga saab tutvuda veebilehel www.tallinn.ee/rahvuskultuurid.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et Eestis elab vaatamata riigi väiksele territooriumile enam kui 150 rahvuse esindajaid ning see arv kasvab pidevalt maailma kõige eksootilisematest riikidest siia saabuvate sisserändajate arvel.

Lugege lisaks:

Teema:
Tallinna uudised (327)

Samal teemal

Vene keeles siin ei laulda
Oudekki Loone: eestlastel on luksus teiste rahvuste diskrimineerimisele mitte mõelda
Tallinnas saab tutvuda erinevate rahvuste kultuuriga
Jazzkaare tasuta kontsertide päev kostitab ligi 40 sündmusega üle Tallinna
Tagid:
töötuba, kontsert, kultuurielu, Eesti rahvusvähemuste päev, Tallinn

Peamised teemad