05:41 27. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.0975
  • RUB77.7494
Kultuur
lühendatud link
6010

Eesti ja Venemaa pealinnade juhtkonna esindajate kohtumisel rääkisid pooled Moskvas Tallinna päevade taasalustamise võimalusest ning arutasid ka kahepoolse koostöö väljavaateid paljudes teistes valdkondades - transpordist infotehnoloogiateni.

TALLINN, 18. september — Sputnik. Täna võttis Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev vastu Moskva linnavalitsuse delegatsiooni, kes külastab sel nädalal Eestit ja Lätit kultuuri- ja tööalaste sidemete tugevdamiseks.

"Tallinn on valmis arutama ning ellu viima ühiseid kultuuri-, hariduse- ja sotsiaalseid projekte, mis teenivad Tallinna ja Moskva elanike huve", rõhutas Vadim Belobrovtsev.

Ligi tund aega kestnud kohtumise lõpus leppisid pooled kokku kohtumisel tõstatatud küsimustega edasi töötada. Moskva esindajad kohtusid ka Tallinna linnapea Mihhail Kõlvartiga, käisid Ülemiste tehnopargis, kus leidis aset ümarlaud digitehnoloogia küsimustes.

Kolmapäeval Venemaa saatkonnas toimunudl ümarlaual arutati Eestis elavate vene kaasmaalaste probleeme. Õhtul toimub ühes Tallinna restoranis Moskva linnavalitsuse pidulik vastuvõtt, kus toimub vene köögi roogade pidulik esitlus.

Neljapäeval 19. septembril algusega kell 11 toimub Aleksandr Nevski katedraalis Valamo kloostri koori kontsert. Kell 16.30 algab Vene Kultuurikeskuses lastekirjaniku Anna Gontšarova kirjanduslik töötuba ja pärast ürituse lõppu näidatakse multifilmi "Kolm sõpra Prostakvašinost" uute sarjade seanss.

Uudisteportaal Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et Moskva linna välismajanduse ja välissuhete ameti juht Sergei Tšerjomin käis mullu veebruaris Tallinnas. Kohtumisel Eesti pealinna juhtidega arutati toona Tallinna ja Moskva koostöö võimalikkust mitte ainult ametkondade tasandil, vaid ka kultuurivahetuse, infotehnoloogia ja hariduse valdkonnas.

Tšerjomini sõnul on veebruarikuise visiidi peamiseks eesmärgiks taastada aktiivsed suhted, mis olid kahe linna vahel 2000. aastate alguses.

"Tol ajal vahetasime me mitte ainult delegatsioone, vaid püüdsime ülal hoida sidemeid meie teatrite, muuseumide ja parlamentide tasemel. Seetõttu võib nende sidemete taastamine osutuda kasulikuks mitte ainult Moskvale, vaid ka Tallinnale," rääkis Moskva linnavalitsuse esindaja kommentaaris Sputnik Eestile.

Loe lisaks:

Samal teemal

Eesti film sai Venemaa filmifestivalil "Baltic Debuts" auhinna
Venemaa lubas Eesti firma oma kalaturule
Eesti ja Venemaa leppisid kokku: autotranspordi vallas teeme koostööd
Eesti siseminister on valmis kohtuma oma Venemaa kolleegiga
Eesti sooviks olla Venemaa sõltumatu partner: mida selleks vaja on
Tagid:
kultuur, Tallinna linnavalitsus, Moskva, Eesti, Venemaa

Peamised teemad