23:11 09. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0867
  • RUB80.6900
Kultuur
lühendatud link
5720

Moldovas lõppes fondi Venemaa Televisiooni Akadeemia festivali Ühenduse TEFI võitjate autasustamine, kus Eesti esindajad said ihaldatud kujukese.

TALLINN, 18. september — Sputnik, Aleksei Stefanov. Chişinăus lõppenud rahvusvahelise telefestivali Ühenduse TEFI (v.k. - "ТЭФИ-Содружество" – toim.) võitjate seas on ka Eesti esimene venekeelne telesari LasnaGorsk.

Humoorikas sari jutustab eestlaste ja venelaste suhetest ühe Lasnamäel elava segaperekonna näitel. Üks peaosatäitjatest, Vladimir Barsegjan rääkis Sputnik Eestile sarja edu pandist.

Владимир Барсегян
© Sputnik / Вадим Анцупов
Vladimir Barsegjan

"Mängin situatsioonikomöödias kiuslikku pensionäri, kellel jääb puudu tegevusest, mistõttu klammerdun pidevalt eestlasest väimehe Mihkel Tamme külge, kellega elame koos samas korteris ja kuni ta oma maja ehitamise lõpetab, hoolitsen kõige eest, kritiseerin muudkui, aga samal ajal ka armastan kõiki kohutavalt," rääkis näitleja.

"Tavaliselt räägime me Eestis rahvussuhetest üsna tõsiselt ja intensiivselt. Meie filmis on süžee vene-eesti segaperekonnast lõbus, naljakas ja minu arvates võtab see natuke meie ühiskonna pingeid maha," lisas Barsegjan.

Kommentaar Vladimir Barsegjanilt võeti enne seda, kui LasnaGorsk pronksist Orpheuse sai. Ilmselt uskus näitleja juba siis situatsioonikomöödia võitu.

"Minu arvates kukkus meie sari üsna hästi välja, igal juhul rääkisid seda vaadanud inimesed meie teosest positiivselt, hindasid selle heaks. Ma loodan, et Ühenduse TEFI žürii liikmed annavad LasnaGorskile samuti hea hinnangu," ütles näitleja.

Võimaluse üle Chişinău festivalile sõita rõõmustas ka sarja LasnaGorsk teine lavastaja, produtsent ja näitleja Marat Aljautdinov, kes mängis "kiusliku pensionäri" poega.

Марат Аляутдинов
© Sputnik / Вадим Анцупов
Marat Aljautdinov

"Minu jaoks oli see meeldiv üllatus. Dokumentaalfilmide režissöör Aljona Suržikova soovitas meil sellele konkursile kandideerida, mida me ka tegime. Ja siis saatsid korraldajad meile festivalikutse! See on väga huvitav kogemus. Suurepärane võimalus luua kontakte kolleegidega, seada sisse sidemed. Pole juhus, et festivali nimetatakse ühenduseks," ütles Marat Aljautdinov.

Ka temaga suheldi vahetult enne autasustamist, kuid Aljautdinov oli häälestatud "maksimaalsele tulemusele".

"Tavaelus olen kinost kaugel - töötan IT-spetsialistina Maardu linnavalitsuses. Seetõttu oli see minu jaoks uus kogemus. Palju tehti paljast entusiasmist, inimesed panustasid projekti oma jõu ja isiklike vahenditega. Arvan, et meil tuli kõik hästi välja," on Marat Aljautdinov kindel.

Mida peaks festivali kohta teadma

Moldova pealinnas toimus 16.-19. septembrini rahvusvaheline telefestival Ühenduse TEFI. Chişinăusse tulid kokku produtsendid, režissöörid ja näitlejad 12-st SRÜ riigist ja Baltikumist, et esitada žüriile umbes 80 teleprojekti.

Статуэтка бронзового Орфея на церемонии вручения телевизионной премии ТЭФИ
© Sputnik / Владимир Астапкович
TEFI festivali auhind Orfeus

Festival Ühenduse TEFI asutati 2011. aastal, SRÜ asutamise 20. aastapäeval. Kogu festivali eksisteerimise aja jooksul on seda korraldatud ühenduse liikmesriikide erinevates linnades: Kiievis, Astanas, Odessas, Bakuus, Jerevanis, Minskis ja Taškendis.

Rahvusvaheline teabeagentuur ja raadio Sputnik on Ühenduse TEFI 2019 rahvusvaheline teabepartner ning Sputnik Moldova selle teabepartner Moldovas.

Loe lisaks: 

Samal teemal

Kas Moskvas toimuvad Tallinna päevad: mida arutas kahe pealinna juhtkond
Venemaa muusikud ja lauljad esinevad Eestis Georg Otsa auks
Videosild infosõdade teemal ühendab Eesti Venemaa ja Moldovaga
"Oled super!" finaal võitis TEFI eripreemia
Tagid:
kultuur, võitja, autasustamine, TEFI, Lasnagorsk, Eesti, Moldova

Peamised teemad