23:46 25. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Kultuur
lühendatud link
Peterburi kohtumised Tallinnas (12)
6010

Vahetult enne "Peterburi kohtumisi Tallinnas" andis Venemaa suursaadik Eestis Aleksandr Petrov eesti ja vene ajakirjanikele pressikonverentsi.

TALLINN, 26. september — Sputnik, Aleksandr Lukjanov. 25. septembril toimus Tallinnas Venemaa saatkonnas Venemaa suursaadik Aleksandr Petrovi pressikonverents, mis oli pühendatud eelseisvale üritustesarjale "Peterburi kohtumised Tallinnas". Ta rääkis kohtumiste programmist, aga ka praegustest Venemaa ja Eesti vahelistest suhetest.

Встреча посла РФ в Эстонии Александра Петрова с журналистами из Санкт-Петербурга
© Sputnik / Вадим Анцупов
Pressikonverents Venemaa suursaatkonnas

"Peterburist saabub ametlik delegatsioon eesotsas Peterburi asekuberneri Vladimir Knjagininiga, keda saadab arvukas hulk linna organisatsioonide esindajaid," lausus Aleksandr Petrov.

Visiidi käigus kirjutatakse alla mitmele Tallinna ja Peterburi asutuste vahel sõlmitud kokkuleppele. Esmajoones käib jutt Vene Kultuurikeskusest, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiast ja Talinna Keskraamatukogust.

Käesoleval aastal tähistab Eestimaa pealinn 800 aasta möödumist päevast, mil Tallinna esimest korda ametlikes allikates mainiti. Selle sündmuse auks kingib Peterburi Tallinnale uue laste mänguväljaku.

Kavas on kultuuriprogrammi üritused ja ühtlasi külaliste külaskäik Aleksander Nevski katedraali ja kohtumine Tallinna ja kogu Eesti metropoliidi Jevgeniga.

Venemaa ja Eesti vastastikustest suhetest kõneldes märkis Petrov, et isegi kui võtta ainult tänavune aasta, saab Tallinnast taas suurte sündmuste toimumispaik.

"Paljudel on meeles aktsiooni "Totaalne etteütlus" korraldamine Tallinnas. Lisaks sellele leidis Tallinnas aset sedavõrd tähelepanuväärne suursündmus nagu neljas üleeuroopaline sabantui. Mõlemal juhul osutas tänuväärset abi Tallinna linnavalitsus," ütles suursaadik.

Aleksandr Petrov meenutas Moskva linnavalitsuse ministri Sergei Tšerjomini juhitud Moskva delegatsiooni läinudnädalast Tallinna-visiiti. Selle delegatsiooni osavõtul toimus samuti terve hulk üritusi ja kõnelusi Tallinna linnapeaga.

Mõlemad osapooled kinnitasid kavatsust luua Moskva ja Tallinna vahel sama tihe koostöö, nagu see nüüdseks Maarjamaa pealinna ja Neevalinna vahel kujunenud on. Juba tuleval aastal toimuvad Tallinnas Moskva Päevad.

Venemaa suursaadik tegi ettepaneku tutvuda Peterburi kohtumiste programmiga ja veenduda, kuivõrd ulatuslikku teemaderingi kohtumise osapooled ühistel arupidamistel ja ümarlaudades arutama asuvad. Sellise mitmekesisuse üle saab vaid rõõmu tunda.

Sputnik Eesti korrespondendi küsimusele, millisena näeb Vene Föderatsiooni suursaadik eestimaalaste, sealhulgas eestlaste suhtumist Venemaasse ja vene kultuuri, vastas Aleksandr Petrov, et suhtumine on hästi positiivne. Näitena nimetas ta Eestis iga-aastaselt toimuvat festivali Kuldne Mask, mis sedakorda leiab aset oktoobrikuus.

"Esmakordselt sattusin ma sellele festivalile täpipealt teisel päeval, mil olin suursaadikuna Eestisse tulnud. Mind lausa rabas see vaimustus, millega tallinlased Venemaa, sealhulgas Peterburi teatrikollektiive vastu võtsid," lausus Petrov.

"Järgmised kolm päeva annavad kõigile võimaluse oma silmaga näha seda tõelist huvi, mida Peterburi kohtumiste raames toimuvate sündmuste vastu Eestis tuntakse, ja ühtlasi Tallinna- ja Peterburi-poolset soovi niisugust tihedat koostööd jätkata," ütles Petrov.

Vastates vene ajakirjanike küsimustele Venemaa ja Eesti majandussuhete kohta, nentis Petrov, et need võiksid olla palju-palju tulemuslikumad, kui sel teel ei oleks tuntud takistust Euroopale väljastpoolt peale surutud Venemaa-vastaste majandussanktsioonide näol.

Suursaadik soovis, et Venemaa ja Eesti koostööd takistavad kunstlikud piirangud kiiremini minevikku kaoksid. Petrovi sõnul võiks Eesti selles vallas Soomest eeskuju võtta.

Artiklit saab tervikuna lugeda portaali venekeelsel poolel.

Loe lisaks: 

Teema:
Peterburi kohtumised Tallinnas (12)

Samal teemal

Peterburi kohtumised Tallinnas
Tagid:
pressikonverents, kultuur, Aleksandr Petrov, Venemaa suursaatkond, Eesti, Venemaa

Peamised teemad