03:59 27. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Kultuur
lühendatud link
54 0 0

Venemaa presidendi Vladimir Putini algatatud suuremahuline hariduskampaania "Geograafiline etteütlus" toimub Venemaa geograafiaseltsi juhtimisel kogu maailmas, sealhulgas ka Eestis.

TALLINN, 22. oktoober — Sputnik. Juba kolmandat korda toimub Eestis rahvusvaheline hariduskampaania "Geograafiline etteütlus". Seekord saab "Geograafilist etteütlust" kirjutada korraga kolmes kohas.

Pühapäeval, 27. oktoobril võivad kõik, kes soovivad oma geograafilisi teadmisi proovile panna, teha seda mitmes tuhandes selleks avatud paigas nii Venemaal kui ka teistes riikides. "Geograafilises etteütluses" osalemine on vabatahtlik ja tasuta, vajalik on vaid eelregistreerimine.

Eestis avatakse kolm saali: üks Tallinnas - Vene Kultuurikeskuses (Mere puiestee 5) ja veel kaks Narvas - Keelelütseumis (Kangelaste puiestee 32) ja Narva Õigeusu Gümnaasiumis (Igor Grafovi tänav 4).

Etteütlust korraldatakse Venemaa geograafiaseltsi hoolekogu esimehe, Vene Föderatsiooni president Vladimir Putini algatusel alates 2015. aastast. Selle peamine eesmärk on geograafiliste teadmiste populariseerimine ja huvi suurendamine Venemaa geograafia vastu.

On juba teada, et 2019. aastal toimub "Geograafiline etteütlus" viiel mandril enam kui 5700 paigas. Seda kirjutatakse Venemaal, Eestis, USA-s, Austraalias, Kanadas, Brasiilias, Saksamaal, Kambodžas, Kreekas, Norras, Pakistanis, Lõuna-Aafrikas, Uus-Meremaal ja paljudes teistes riikides.

"Geograafiline etteütlus" toimub ülikoolides, koolides, raamatukogudes, rongides, raudteejaamades, etnopargis, looduskaitsealadel ja parkides "Venemaa – minu ajalugu", Moskvaariumis ja Moskva Izmailovski Kremlis ning St. Peterburi laev-muuseumis "Ristleja Aurora". Etteütlust võib kirjutada ka veebis, kodust lahkumata.

Kuidas "Geograafiline etteütlus" Eestis õnnestus

Sputnik Eesti juba kirjutas, et Eestis korraldati "Geograafilist etteütlust" esmakordselt 2017. aastal Narva Keelelütseumi ruumides. Siis võttis üritusest osa vaid 19 Narva elanikku: õpetajad, koolilapsed ja linnakodanikud.

2018. aastal toimus üritus Eestis juba kahes paigas: Tallinnas ja Narvas. Sel aastal laiendas etteütlus oma geograafiat märkimisväärselt: seda kirjutati 97 riigi 3532 paigas.

Kokku võttis 2018. aasta aktsioonist osa üle 376 tuhande inimese, neist Venemaal kirjutas diktaati 249 857 inimest ja väljaspool Vene Föderatsiooni 7 171 inimest. Lisaks pani umbes 120 tuhat oma teadmisi proovile veebi vahendusel.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Esmakordselt välismaal: Tallinn valiti "Totaalse etteütluse" pealinnaks
Eesti pealinn püstitas parimate hinnete poolest "Totaalse etteütluse" rekordi
Suursaadik: kultuurivaldkonnas tegutsevad Eesti ja Venemaa vägagi ladusalt
Tagid:
haridus, Vladimir Putin, Eesti, etteütlus, geograafia, Venemaa

Peamised teemad