18:31 27. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Kultuur
lühendatud link
Tallinna uudised (327)
11410

Tallinnas anti stardipauk Vene filmide nädalale. Neljapäeval, 24. oktoobril, toimus pealinna kinos Artis festivali ametlik avamine.

TALLINN, 25. oktoober — Sputnik, Aleksandr Lukjanov. Avatseremoonial tervitasid külalisi festivali korraldaja, Venemaa firma Planeta Kino (Filmiplaneet) produtsent Dmitri Kabanovski, Venemaa Eesti-saatkonna nõunik Dmitri Litskai, filmikriitik ja Venemaa Kineastide Liidu liige Maria Bezruk ning režissöör Timofei Žalnin.

Советник по культуре российского посольства в Эстонии Дмитрий Лицкай
© Sputnik / Юлия Калинина
Venemaa Eesti-saatkonna nõunik Dmitri Litskai

Saatkonna nõunik Litskai ütles Sputnik Eesti korrespondendile, et Vene filmide nädala korraldamine Eestis on muutunud juba traditsiooniks:

Ta ütles, et film on massikunst: "Selle keel on arusaadav igaühele — ükskõik, mis keeles ta räägib." Vene diplomaat väljendas veendumust, et festivalist saab veel üks humanitaarniidike, mis seob Eestit Venemaaga.

Pärast Vene filmide nädala pidulikku avamist linastus kinos Artis Timofei Žalnini film "Kahekesi". Film on valminud 2018. aastal ja jõudnud osaleda mitmel filmifestivalil, kuid pole veel suurde levisse jõudnud.

Filmi peategelased on noored abikaasad, kes suunduvad matkale tervistavate järvede poole, kuid eksivad taigasse. Selgus, et parim viis isiklikke suhteid klaarida on jääda üksi vastamisi karmi loodusega.

Режиссер фильма Двое Тимофей Жалнин
© Sputnik / Юлия Калинина
Režissöör Timofei Žalnin

Filmi režissöör Timofei Žalnin arvab, et sellel festivalil on Eestis paljude samalaadsete üritustega võrreldes oma eripära:

Žalnini arvates tulid seansile puhta kunsti austajad ja seal pääseb võidule eelarvamuste puudumine.

"Oma filmi kallal, mis avab selle festivali, olen ma töötanud kuus aastat," teatas ta. "Nüüd on see lõpuks valmis. Ta on jõudnud saada prestiižse auhinna ühel Briti filmifestivalil ja valmistub minema Venemaa ja Euroopa filmilevisse."

Vene filmide nädal toimub Tallinnas 24.–30. oktoobrini. Kõiki kaheksat festivali kavasse valitud filmi näidatakse kinos Artis.

Need on Timofei Žalnini "Kahekesi" ("Двое"), Anton Kolomejetsi "Teie eraõpetaja" ("Ваш репетитор"), Anna Parmase "Teine naine" ("Давай разведемся!"), Sergei Livnevi "Van Goghid" ("Ван Гоги"), Aleksandr Gordoni "Onu Saša" ("Дядя Саша"), Grigori Konstantinopolski "Äike" ("Гроза"), Konstantin Hudjakovi "Hooaja lõpp" ("Конец сезона") ja Jevgeni Jemelini "Barabas" ("Варавва").

Vene filmide nädal on sündinud iga-aastase Pimedate Ööde Filmifestivali raames, millel on hakatud näitama uusimaid Vene filme.

Lugege lisaks: 

Teema:
Tallinna uudised (327)

Samal teemal

Tallinna uudised
Tagid:
kultuur, Tallinn, Eesti, film, Venemaa

Peamised teemad