12:29 28. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Kultuur
lühendatud link
7110

Jurist Danil Lipatov jagas oma arvamust Eestis laialt reklaamitud USA–Kanada filmi "Jokker" (Joker) asjus, mille peaosa mängib Joaquin Phoenix.

TALLINN, 1. november — Sputnik. Juristi sõnul on filmi autoritel õnnestunud kaval trikk, kui marvel comics'i sildi all imbus meie kinodesse "film, mis ei ole mõeldud kõigile".

Юрист Данил Липатов
© Sputnik / Александр Заболотный
Jurist Danil Lipatov

"Nad petsid vaatajaid. Festivali label'iga kinno ei oleks paljud tulnud. Nüüd aga tulid inimesed puhkepäeval, et saada lõbu ja vaadata teatud kinematograafilist show'd, aga selgus, et nad olid tulnud vaatama võrratu näitlejatööga sotsiaalset draamat," ütles Danil Lipatov kommentaaris Sputnik Eestile.

"Ja kellelegi on tähtis see teatraalne komponent, aga kellelegi on tähtis teatud show ja kaunis videoklippide kogum," lisas jurist.

"Jokker" jõudis Eesti filmilevisse 4. oktoobril. Filmi tegevus toimub 1980. aastate alguses. Koomik Arthur Fleck elab majas koos haige emaga, kes õpetab teda "käima, naeratus näol". Mehel tuleb aga alatasa kokku puutuda inimliku julmusega.

Kui ühiskond on Arthuri hüljanud, hakkab ta otsima lohutust täiesti teistest asjadest ühtlasi ennast seestpoolt hävitades. Lõpuks jõuab filmi kangelane järeldusele, et maailm ei saa temalt mitte lahket naeratust, vaid ühe koomiksiajaloo kuulsama ja karismaatilisema kurikaela Jokri irvituse.

Lugege lisaks: 

Samal teemal

Christopher Nolani filmivõtted Tallinnas
"Dovlatov": film, kus ei juhtu mitte midagi
Sergei Ursuljak: Tallinnas filmi teha on kerge ja mõnus
Tagid:
kino, jurist, Eesti, ühiskond, film

Peamised teemad